شرایط جدید برای ثبت نام 75هزار واحد مسکن مهر هفته آینده اعلام می شود | اتاق خبر
کد خبر: 316263
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 01:35
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: شرایط متقاضیان جدید برای ثبت نام 75 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی، تا پایان هفته آینده اطلاع رسانی می شود.

با انجام آگهی عمومی و اعلام شرایط جدید متقاضیان می توانند با اطلاع کامل از وضعیت «پروژه های مسکن مهر فاقد متقاضی» ثبت نام کنند.
به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، وی درباره میزان مبالغ دریافتی از متقاضیان جدید نیز گفت: متناسب با پیشرفت های فیزیکی، از متقاضیان هزینه دریافت خواهد شد؛ ضمن اینکه همه واحدهای یاد شده از تسهیلات 300 میلیون ریالی بانک مسکن برخوردارند.
وی به تعداد واحدهای پروژه مسکن مهر نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون از دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور، ساخت یک میلیون و850 هزار واحد به پایان رسیده است.
مهرآبادی با بیان اینکه هم اکنون 350 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر در دست تکمیل قرار دارد، گفت: 250 هزار واحد در مرحله نازک کاری و 95 هزار واحد نیز در مرحله سفت کاری و بقیه در مرحله اسکلت قرار دارند.
وی گفت: با برنامه ریزی انجام شده در وزارت راه و شهرسازی در تلاشیم با همکاری همه دستگاه های اجرایی، پروژه های مسکن مهر را تا پایان سال آینده تکمیل کنیم.
این مقام مسئول یادآورشد: در 28 ماه گذشته در دولت تدبیر و امید 625 هزار واحد مسکن مهر با تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی به متقاضیان واگذار شده و 150 هزار واحد مسکن مهر نیز تا پایان امسال به متقاضیان واگذار می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با بیان اینکه در 10 روز گذشته 45 هزار واحد مسکن مهر در استان های کشور به متقضایان واگذار شده است، افزود: با افتتاح این 150 هزار واحد مسکن مهر، در مجموع واحدهای به بهره برداری رسیده مسکن مهر در دولت یازدهم به بیش از 800 هزار واحد افزایش می یابد.
مهرآبادی افزود: در صورتی که متوسط زیربنای هر واحد مسکن مهر را 100 مترمربع در نظر بگیریم در این صورت 70 میلیون مترمربع و اگر زیربنای آن را 80 مترمربع در نظر بگیریم در مجموع 56 میلیون مترمربع مسکن مهر به متقاضیان واگذار شده است؛ همچنین تاکنون دو میلیون و 500 هزار نفر در این واحدها ساکن شده اند.
وی گفت: باوجود محدودیت های زیادی که در پروژه مسکن مهر به ویژه در زمینه منابع مالی داشتیم با تاکید دولت درصددیم تا پایان سال آینده همه پروژه های مسکن مهر به پایان برسد.
وی درخصوص مسدود شدن سامانه ثبت نام مسکن مهر نیز گفت: تاکنون این سامانه مسدود نشده است و متقاضیان براساس ظرفیت های موجود در استان ها، می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه در دولت یازدهم 222 هزار نفر در سامانه مسکن مهر ثبت نام کرده اند، افزود: با جمع 95 متقاضی انصرافی که دوباره به این پروژه بازگشته اند بیش از 320 هزار نفر در این مدت در سایت مسکن مهر ثبت نام کرده اند.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید