زمان تردد از همدان به تهران یکساعت کاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 316283
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 03:06
استاندار همدان گفت: با بهره برداری از آزاد راه همدان - ساوه زمان تردد از همدان به تهران یکساعت کاهش یافت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا: محمدناصر نیکبخت روز سه شنبه در آئین بهره برداری از قطعه پایانی آزاد راه همدان - ساوه بیان کرد: امروز شاهد بهره برداری از قطعه پایانی آزاد راه همدان - ساوه هستیم که تاثیرگذار در تردد و رفت و آمد اهالی و ساکنان استان های غرب کشور است.
وی اضافه کرد: بهره برداری از این طرح 50 کیلومتر از مسیر همدان - تهران را کاهش داده و یکساعت زمان در تردد همدان - به تهران صرفه جویی می شود.
وی با ذکر اینکه آزاد راه همدان - ساوه نقش مهمی در ایجاد ایمنی برای مسافران دارد یادآوری کرد: سالهای گذشته و پیش از بهره برداری از این طرح شاهد سوانح جاده ای زیادی در حد فاصل منطقه دخان و تجرک بودیم.
استاندار همدان گفت: یکی از مزایای برجسته اتمام آزاد راه همدان - ساوه این است که این طرح با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است.
وی اظهار کرد: بهره برداری از قطعه پایانی آزاد راه همدان - ساوه ، تمامی استانهای غرب کشور را به شبکه آزادراهی وصل کرد.
وی درباره طرح راه آهن همدان - تهران نیز گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام و رفع تحریمهای ظالمانه تا دو ماه آینده ریل های مورد نیاز این طرح به کشور وارد می شود.
وی با ذکر اینکه زیرسازی خط ریلی همدان - تهران به اتمام رسیده است گفت: فراهم شدن زمینه ورود ریل به کشور بخش کوچکی از نتایج مثبت و ارزشمند اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها است.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: در سفر هیات دولت به استان همدان هشت هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به این استان اختصاص یافت که دو هزار و 500 میلیارد ریال از سهم سال جاری تاکنون به این استان اختصاص یافته و این شش طرح از محل سفر هیات دولت به همدان بهره برداری شد.
وی با قدردانی از اعضای هیات دولت بیان کرد: با اختصاص اعتبارات سفر هیات دولت به همدان طرح های خوبی اجرایی شده است.
نیکبخت افزود: سفرهای هیات دولت به استانها مایه خیر و برکت بوده بگونه ای که با اختصاص اعتبارات ی مصوب در سفرهای استانی شاهد رشد و شکوفایی استان هستیم.
وی با قدردانی از حضور پرشور مردم همدان در استقبال از رئیس جمهوری اظهار کرد: هیات دولت با تخصیص اعتباراتی به استان همدان پاداش خوبی به اهالی این استان داده است.
نیکبخت گفت: روز گذشته رئیس جمهوری با اعطای نشان لیاقت و مدیریت به تیم هسته ای و دیگر مسئولان و دست اندرکاران نشان داد که این افراد برجام را با عزت به نتیجه رساندند.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید