ايتاليايي‌ها به تبريز - تهران قطار برقي‌سازي پيشنهاد | اتاق خبر
کد خبر: 316494
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 22:08
ايران و ايتاليا 2 يادداشت تفاهم در حمل و نقل ريلي و جاده‌اي امضا كردند

ايران و ايتاليا 2 يادداشت تفاهم در حمل و نقل ريلي و جاده‌اي امضا كردند. امضاي 2 يادداشت تفاهم ميان ايران و ايتاليا كه روز گذشته در حمل و نقل ريلي و جاده‌يي منعقد شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تعادل : به گفته وزير زيرساخت‌ها و حمل و نقل ايتاليا فرصت جديدي براي توسعه روابط ميان دو كشور خواهد بود، از نظر گراتزيانو دلريو، اين ديدارها جهش توسعه‌يي مناسبي ميان دو كشور محسوب مي‌شود. دلريو با اشاره به اين موضوع كه هفته آينده نيز سفر رييس مجلس ايتاليا به ايران را در برنامه داريم، اين ديدار و ملاقات را بسيار مهم ارزيابي كرد و نقش فعالان اقتصادي دو كشور را در اين شرايط براي توسعه روابط دو كشور مهم دانست. وزير زيرساخت‌ها و حمل و نقل ايتاليا حجم قراردادهاي منعقد شده ميان ايران و ايتاليا را ميليارد يورويي پيش‌بيني و اظهار كرد: هدف دو كشور صرفا صادرات و واردات خام نيست بلكه سعي داريم با همكاري يكديگر به توليد مشترك برسيم. در اين ميان يادداشت تفاهم ريلي بين محسن پورسيدآقايي مديرعامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران و رييس راه آهن ايتاليا درباره موضوعات احداث خطوط قطار سريع السير، خدمات مهندسي، تعميرات و نگهداري، طراحي و مديريت بخش ريلي شهري و صدور گواهينامه‌ها به امضا رسيد.
و امضاي يادداشت تفاهم حمل و نقل جاده‌يي بين عبدالهاشم حسن نيا معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌يي ايران و شركت آناس ايتاليا نيز در موضوعات مبادله اطلاعات فني، مديريت پايه تاسيس سيستم‌هاي مديريت و نوسازي، نوسازي تضمين كيفيت، نگهداري تونل‌ها، پل‌ها و كانال‌ها، حمل و نقل هوشمند و مديريت ترافيك بود.
  پايه‌گذاري مشاركت منصفانه
در مراسم امضاي اين تفاهمنامه‌ها عباس آخوندي وزير راه‌وشهرسازي ايران را كريدور ارتباطي شرق-غرب و شمال-جنوب خواند و گفت: نتيجه گرفتن نقطه تعادل منطقه‌يي از ايران ناامني براي مردم منطقه و جهان شد.
 آخوندي ادامه داد: قراردادهاي منعقد شده قراردادهاي بلندمدت ۱۰ تا ۲۰ساله است و اين نشان مي‌دهد كه ما به هيچ‌وجه دنبال خريدهاي كوتاه‌مدت نيستيم، بلكه دنبال پايه‌گذاري يك نوع مشاركت منصفانه براساس منافع برد-برديم.
  بازآفريني جاده ابريشم
عباس آخوندي با اشاره به اينكه ايران همواره كريدور ارتباطي شرق-غرب و شمال-جنوب بوده است ادامه داد: در پي آن هستيم تا جاده ابريشم را در دنياي مدرن در شقوق مختلف حمل و نقلي هوايي، ريلي، جاده‌يي و دريايي مجدد بازآفريني كنيم.
وي با اشاره به برنامه همكاري ايران و ايتاليا در ۴بخش حمل و نقل هوايي، دريايي، جاده‌يي و ريلي افزود: در حوزه هوانوردي به دنبال نوسازي اين صنعت هستيم تا ضمن رقابت در عرصه بين‌المللي و منطقه‌يي سهم خود را از بازار منطقه و جهان كسب كنيم. وزير راه و شهرسازي گفت: در اين زمينه دو قرارداد بزرگ با ايتاليا در حوزه نوسازي ناوگان هوايي و خريد هواپيما منعقد شد كه البته اين قراردادها تنها مختص خريد هواپيما نبود، بلكه در حوزه توسعه فرودگاهي و ناوبري نيز زمينه‌هاي همكاري بسيار خوبي وجود دارد. اگر به زنجيره ارزش صنعت هوانوردي از توريسم بخش حمل‌ونقل نگاه كنيم قاعدتا ساير حلقه‌هاي ارزش اعم از بنگاه‌ها و گردشگري بايد مدنظر باشد.
  شناسايي 10كريدور جاده‌اي مهم
آخوندي درباره مشاركت ايران و ايتاليا در زمينه حمل‌ونقل ريلي نيز گفت: با توجه به پيشرفتي كه ايتاليا در حوزه ريلي به ويژه قطار سريع‌السير دارد گفت‌وگوهاي خيلي موثري در اين بخش انجام شده به‌طوري‌كه نخستين قرارداد بين ايران و ايتاليا در حوزه ريلي منعقد شد. قرارداد نظارت بر اجراي راه‌آهن سريع‌السير تهران-قم-اصفهان به همراه شريك ايراني است. البته در زمينه‌هاي همكاري با ايتاليا در حوزه‌هاي توسعه زيرساختي، قطار سريع‌السير، برقي كردن محورهاي مهم و نوسازي ناوگان نيز همكاري خواهيم داشت.
وي درباره نوسازي صنعت حمل‌ونقل جاده‌يي گفت: در اين خصوص مذاكرات زيادي با ايتاليا داشتيم. ايران هم در شبكه راه‌هاي آسيايي و هم در كريدورهاي مختلف شمال و جنوب و تراسيكا مي‌تواند محل اتصال بسياري از كشورها باشد. از اين رو ۱۰كريدور جاده‌يي مهم در كشور شناسايي شده اما يكي از مشكلات ما در اين كريدورها نداشتن سطح سرويس يكپارچه و بخش‌هاي مفقود در برخي اين كريدورهاست. از اين رو، ارتقاي سطح سرويس و تكميل حلقه‌هاي مفقود اين كريدورها بسيار مهم است.
  يك‌سوم جمعيت در بافت‌هاي حاشيه‌اي
آخوندي با اشاره به محور مذاكرات در حوزه مسكن و توسعه شهري با ايتاليا گفت: درحال حاضر ۱۸ميليون نفر، معادل يك‌سوم جمعيت ايران در بافت‌هاي تاريخي، بافت‌هاي مياني، روستاها يا بافت‌هاي حاشيه‌يي زندگي مي‌كنند كه از نظر سكونت و كارآمدي شهري وضعيت مناسبي ندارند؛ بنابراين در حوزه توسعه شهري نيز مي‌توانيم مذاكره كنيم. وي در بخش ديگري از اظهاراتش با اشاره به روش‌هاي تامين مالي گفت: آنچه مهم است تعيين يك روش مالي خوب براي اجراي پروژه‌هاست تا ضامن موفقيت ما باشد. در اين زمينه و براي تعيين روش‌هاي مالي براي اجراي پروژه‌ها با وزير زيرساخت‌ها و حمل و نقل ايتاليا مذاكراتي صورت گرفته است.
  3 روش تامين مالي پروژه‌هاي زيربنايي
آخوندي با اشاره به روش مالي BOT (ساخت، بهره‌برداري و انتقال)، BLT (ساخت، اجاره، انتقال) و روش مالي اجاره و اجاره به شرط تمليك، به عنوان سه روش تامين مالي اجراي پروژه‌هاي زيربنايي افزود: سرمايه‌گذاري به روش BOT در پروژه‌هايي مانند آزادراه‌ها، فرودگاه‌ها و بنادر كه بازگشت مالي خوبي دارند قابل طرح است. به گزارش پايگاه خبري وزارت راه‌وشهرسازي آخوندي ادامه داد: روش تامين مالي به روش BLT نيز طي يك نوع فاينانس براي پروژه‌هايي است كه در نهايت دولت خريدار محصول نهايي مي‌شود. اين نوع روش مالي مي‌تواند در پروژه‌هاي نوسازي و ارتقاي سطح سرويس كريدورهاي زميني قابل اجرا باشد. وي ادامه داد: روش‌هاي مالي اجاره و اجاره به شرط تمليك نيز مي‌تواند در حوزه‌هاي نوسازي ناوگان مورد استفاده قرار گيرد كه اين روش تامين مالي در حوزه نوسازي ناوگان ريلي، جاده‌يي و تا حدودي ناوگان دريايي قابل استفاده است.
  دريافت تسهيلات ترجيحي از ايتاليا
آخوندي ادامه داد: البته در نظر داريم تا امكان دريافت تسهيلات ترجيحي از طرف ايتاليا فراهم شود كه در اين زمينه اين تسهيلات براي راه آهن تهران-مشهد را از چين دريافت كرديم.
آخوندي با اشاره به قطار سريع‌السير تهران – مشهد گفت: براي خط راه‌آهن سريع‌السير تهران – مشهد يك سافتلون با چيني‌ها انجام داده‌ايم كه مايل هستيم، همان را با ايتاليايي‌ها نيز به مرحله اجرايي درآوريم.
  اشتياق ايتاليا به تبديل تفاهم‌ها به قرارداد
وزير زيرساخت‌ها و حمل‌ونقل ايتاليا برگزاري نشست مشترك و امضاي تفاهمنامه ميان ايران و ايتاليا را فرصت جديدي براي توسعه روابط ميان دو كشور دانست و گفت: اين ديدارها جهش توسعه‌يي مناسبي ميان دو كشور محسوب مي‌شود. گراتزيانو دلريو با تاكيد براينكه اين ديدار و ملاقات‌ها موجب ارتقاي تبادلات ميان بخش خصوصي و فعالان دو كشور مي‌شود، يادآور شد: ايران و ايتاليا در طول تاريخ مراودات زيادي داشتند و تجربه هزار ساله در بخش حمل و نقل بيانگر اين مساله است. ايران پيش از كانال سوئز در قرن۱۴ كانال و مركز ارتباطات حمل‌ونقلي بود. همچنين راه شاهي به طول دو هزار كيلومتر كه تخت جمشيد را به تركيه متصل مي‌كرد يكي ديگر از تمدن‌هاي حمل و نقلي ايران به شمار مي‌آيد. وزير زيرساخت‌ها و حمل‌ونقل ايتاليا با بيان اينكه ايتاليا نخستين همتاي تجاري براي ايران بوده است، گفت: در سال ۲۰۱۱ تبادلات تجاري ۷ميليارد يورويي در بخش انرژي و نيرو، زيربنا و مسائل مختلف حمل و نقلي بين دو كشور برقرار شد و شركت‌هاي ايران و ايتاليايي اقدامات بسيار خوبي براي عمران و آباداني ايران و ايتاليا انجام داده‌اند.  وي با بيان اينكه توافقاتي در زمينه بهبود سيستم‌هاي ناوبري ميان ايران و ايتاليا صورت گرفته است، افزود: اين همكاري‌ها در گذشته نيز وجود داشت و امروز كه شرايط براي توسعه روابط مهيا است، گسترش خواهد يافت. شركت اف.‌اي.‌ام. مكانيك ايتاليا در خط مقدم اين اقدامات قرار دارد. وزير زيرساخت‌ها و حمل و نقل ايتاليا يادآور شد: درخصوص 4 يا 5فرودگاه مشخص در ايران براي سرمايه‌گذاري مذاكره انجام داده‌ايم و شرايط براي حضور بخش خصوصي در اين زمينه فراهم است. دلريو تاكيد كرد: بسيار مشتاقيم كه تفاهمنامه‌ها از حالت كلي خارج و تبديل به قرارداد اجرايي شوند.

منبع:تعادل

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید