تب و تاب فروش فیلم های جشنواره فجر در مشهد | اتاق خبر
کد خبر: 316782
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 02:41
دومین روز از جشنواره فیلم فجر مشهد در حالی سپری شد که گیشه دو سینمای هویزه و آفریقا با کاهش فروش مواجه شدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، دومین روز از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران دو فیلم «کفش هایم کو» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی دنبال شد که با نبود استقبال از طرف تماشاچیان روبرو شد.

رشد فروش بلیط در سینما هویزه

مدیر پردیس سینمایی هویزه در گفت و گو با خبرنگار مهر به فروش ۸۸۶ بلیط پردیس هویزه در اولین شب جشنواره اشاره کرد و گفت: برای اولین سیانس فیلم «اژدها وارد می شود» در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه تنها ۱۸۸ بلیط به فروش رفت اما در سیانس دوم ۳۵۰ نفر بلیط  خریدند.

حسن کریمی به اکران تک سیانسی فیلم «بادیگارد» در چهارشنبه شب در پردیس سینمایی هویزه اشاره کرد و افزود: مردم از این فیلم در هر دو سینما هویزه و آفریقا استقبال کردند.

مدیر پردیس سینمایی هویزه ادامه داد: ۳۴۵ نفر از علاقه مندان به سینما فیلم «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در سینما هویزه تماشا کردند.

کریمی در ادامه به فروش بیش از ۱۰ میلیونی این سینما در شب دوم جشنواره اشاره کرد و گفت: فیلم «کفش هایم کو» در مجموع دو اکران توانست حدود ۷۰۰ نفر را به صندلی های سینما بکشاند و فیلم مالاریا هم حدود پنج میلیون تومان فروش داشت.

گفتنی است سینما هویزه از دو شب اکران جشنواره موفق شد مبلغی حدود ۲۰ میلیون به دست آورد که این رقم در مقایسه با آمار فروش سینما آفریقا از تفاوت چشمگیری برخوردار است.

نوسان فروش بلیط در سینما آفریقا

سینما آفریقا که در اولین روز جشنواره اکران فیلم «بادیگارد» را چندین بار به تعویق انداخت، توانست گیشه خوبی نسبت به روز دوم به دست آورد.

به نظر می رسد استقبال مردم از آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا دلیل فروش ۱۱ میلیونی این سینما در اولین شب سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد بوده است.

سینما آفریقا در شب دوم جشنواره در مجموع سه اکران تنها توانست ۵۶۷ بلیط به فروش برساند.

فروش اینترنتی بلیط جشنواره از صبح پنج شنبه

صبح پنج شنبه خبر خوشی برای اهالی سینما و مشتاقان دیدن فیلم های سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد اعلام شد و آن فروش اینترنتی بلیط از ساعت ۹ صبح بود.

طبق اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی علاقه مندان حالا قادر خواهند بود نیمی از بلیط ها را به صورت اینترنتی خریداری کنند و نیمی دیگر را از گیشه تهیه کنند.

به این ترتیب روند اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر مشهد روالی منظم تر به خود گرفته و مردم با خیال آسوده تر به سالن سینما مراجعه کردند.

خبرنگاران میهمان ویژه جشنواره

اختصاص دو سیانس برای حضور خبرنگاران از اتفاقات مبارک سیزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد بود.

گفتنی است، امروز پنج شنبه ۲۱ بهمن نیز جشنواره فیلم فجر در مشهد با فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» در سیانس های ۱۷ و ۳۰ و ۲۱و۳۰ در سینما هویزه و در سیانس ۱۹و۳۰ در سینما آفریقا دنبال می شود.

همچنین فیلم «سیانور» در سینما آفریقا در سیانس های ۱۷و۳۰ و ۲۱و۳۰ اکران می شود و مردم می توانند فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» را در ساعت ۱۹و۳۰ به تماشا بنشینند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید