به زودی با نابودی تروریسم وارداتی شاهد استقرار آرامش در منطقه خواهیم بود | اتاق خبر
کد خبر: 316868
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 11:29
شمخانی:
شمخانی با بیان اینکه هیچ کشوری از عواقب خطرناک طرح‌های اسرائیل و آمریکا در گسترش تروریسم در امان نیست، گفت: مگر اینکه مقابل آن ایستادگی کند و به زودی با نابودی تروریسم وارداتی شاهد استقرار امنیت و آرامش در منطقه خواهیم بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) در جلسه شورای اداری استان یزد با تجلیل از حضور پرشور و گسترده مردم مومن و انقلابی یزد و سراسر کشور در گرامیداشت یوم الله 22 بهمن، وظیفه و اولویت اصلی کشور را در دوران پسابرجام، تقویت و ارتقاء بنیان‌های اقتصادی و رفع معضلات ناشی از آن دانست.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی و استمرار مسیر پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف، تبدیل شدن کشور به هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا و ایفای نقش تعیین کننده در بسیاری از معادلات پیچیده جهانی را علی رغم تحمیل جنگ هشت ساله و طرح ریزی توطئه‌های بسیار از جمله موفقیت‌های کشور در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست.
نماینده مقام معظم رهبری دستیابی به قله‌های پیشرفت علمی، قدرت بازدارندگی موثر دفاعی، دستیابی به صنایع پیشرفته‌ای چون هسته‌ای، نانو و بیوتکنولوژی را از جمله دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست که با تلاش جوانان نسل انقلاب به ثمر نشسته است.
شمخانی با اشاره به ویژگی‌های کم نظیر استان یزد که در طول تاریخ پرورش دهنده شخصیت‌های تاریخ ساز سیاسی علمی، فرهنگی و مذهبی بوده است، اظهار داشت: مردم این استان با توجه به بافت جغرافیایی و فرهنگی استان در زمینه اقتصاد مقاومتی و تقویت دستاوردهای نظام پیشتاز هستند.


وی با تاکید بر مسئولیت و نقش غیر قابل انکار آحاد مردم و فعالان اقتصادی برای مشارکت فعال و پشتیبانی از دولت برای عبور از بحران‌های اقتصادی و رکود گفت: توافق هسته‌ای تنها زمینه‌ای برای رفع مشکلات اقتصادی بوده و اقدام اصلی در این حوزه باید با بهره گیری از مجموعه ظرفیتها و توان داخلی کشور و تعهد به اجرای اقتصاد مقاومتی برای سرعت دادن به رشد و توسعه پایدار پیگیری شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی مقابله موثر و نظام‌مند با فساد اقتصادی و اداری و پرهیز از جنجال در این زمینه را امری مهم دانست و تاکید کرد: تمام ظرفیت‌های نظام در عرصه‌های قانونگذاری، اجرایی و بخش‌های خصوصی باید با همگرایی و هم‌افزایی بستر لازم را برای فعالیت‌های صحیح اقتصادی فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: آمارهای مربوط به فساد اداری و اقتصادی در استان یزد نسبت به دیگر مناطق کشور پایینتر است و این موضوع نشان می‌دهد که فرهنگ اقتصاد مقاومتی و مومنانه کارایی موثری در عرصه فساد ستیزی دارد و این مسئله بایستی توسط مسئولان تبدیل به فرهنگی عمومی در سراسر کشور شود.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: افسران خطوط مقدم ایران که در 22 بهمن امسال حماسه حضور را رقم زدند، تولید کنندگان ثروت با الهام گیری از اقتصاد مقاومتی خواهند بود.
دریابان شمخانی در ادامه با بیان مولفه‌های قدرت در عرصه داخلی و سیاست خارجی افزود: مسیر رو به رشد تقویت جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران و تبدیل شدن به محور تاثیرگذار در مهمترین تحولات جهانی ناشی از رویکرد انقلاب اسلامی به موضوع خودکفایی و استقلال و توجه به تحولات منطقه‌ای و جهانی است و درستی این مسیر با توجه به نتایج شگفت آور و مثبت آن کاملاً تایید و اثبات شده است.
وزیر پیشین دفاع کشورمان با محکومیت اقدامات برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در ناامن سازی کشورهای اسلامی با ارسال سلاح و پشتیبانی مالی و اطلاعاتی از عناصر تروریستی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری از عواقب خطرناک طرح‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا در گسترش بحران تروریسم در امان نخواهد ماند، مگر اینکه در مقابل آن مانند سد آهنین ایستادگی کند.
وی با تجلیل از دستاوردها و پیروزی‌های ارزشمند اخیر ارتش و نیروهای مردمی در عراق و سوریه تاکید کرد: قدرت و اراده ملت‌ها شکست ناپذیر است و به زودی با نابودی کامل تروریسم وارداتی شاهد استقرار امنیت و آرامش در منطقه خواهیم بود.
در ابتدای این جلسه استاندار یزد نیز ضمن گرامیداشت یاد شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی با برشماری اولویت‌های استان در تامین و مدیریت مصرف آب، توسعه فرهنگ مومنانه و توسعه گردشگری، توسعه استفاده از انرژی خورشیدی و بهبود معیشت مردم و توانمندسازی و فعال سازی ظرفیت‌های بومی همچون درمان و پزشکی در استان، تاکید کرد: با همدلی و همت مضاعف قادر به پیشبرد مقاصد و اهداف تعیین شده ایران فردا خواهیم بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید