بحران دارویی در یمن | اتاق خبر
کد خبر: 317345
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 09:50
هشدار صلیب سرخ درباره بحران دارویی در یمن، تداوم یورش هوایی آل سعود و انهدام ادوات زرهی سعودی ها از سوی یمنی ها از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری یمن «سبأ»، درگیری ها میان ارتش و کمیته های مقاومت مردمی یمن با متجاوزان سعودی و مزدوران این رژیم همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته های مردمی موفق شدند بر ارتفاعات «الریحانه» که در شهر الحزم واقع در الجوف مسلط شوند و شماری از مزدوران سعودی را کشته و برخی را به اسارت خود درآورند.

همچنین ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یمن یک خودرو زرهی نیروهای متجاوز را در نجران منهدم کردند و شماری از مواضع آنان را در جیزان نابود کردند.

از سوی دیگر جنگنده های سعودی در ادامه حملات وحشیانه خود، ۲ شهر «الذباب» و «المخا» را مورد هدف قرار دادند.

همچنین بازار «ستر» در استان صنعاء از سوی متجاوزان سعودی بمباران شد که در پی آن طبق اطلاعات اولیه ۲۰ شهروند یمنی شهید و زخمی شدند.

به علاوه این جنگنده ها با هدف قرار دادن منزل یک شهروند یمنی در الاشراف، خانه وی را ویران کردند.

در همین راستا صلیب سرخ جهانی در یمن با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تاکنون پیامی مبنی بر خروج از یمن دریافت نکرده ایم و دلیلی نیز برای این امر نمی بینیم.

این سازمان در ادامه بیان داشته که بیمارستان ها در این کشور بحران زده، به شدت با کمبود مواد دارویی و مواد اولیه پزشکی مواجه هستند.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید