نامزدهای انتخابات مجلس صرفا به معرفی برنامه‌های عملی خود بپردازند | اتاق خبر
کد خبر: 317358
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 10:47
فرماندار اسفراین:
فرماندار اسفراین گفت: نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان صرفا به معرفی برنامه‌ها ی عملی و ایده‌های واقع‌گرایانه خود بپردازند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از اسفراین، اولین نشست مشترک توجیهی کاندیداها دهمین دوره مجلس شورای اسلامی عصر امروز با حضور رئیس ستاد انتخابات، امام جمعه، اعضای شورای تامین ،هیئت نظارت، هیئت بازرسی، هیئت اجرایی و کاندیداها در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان اسفراین برگزار شد.

فرماندار اسفراین در این نشست گفت‌: انقلاب ما انقلاب  فرهنگی و ارزش‌ها است و در آن خشونت‌، غیبت‌، دروغ‌، خیانت در امانت‌، تجاوز به حقوق دیگران و هتک حرمت به آبروی افراد نفی شده است.

مهدی عابدی بیان داشت: همه دولت‌ها از ابتدای تشکیل نظام مقدس جمهوری به قصد خدمت به مردم وارد میدان شده‌اند و هرکس به اندازه وسع و توان خود قدم‌های خوبی برای پیشرفت نظام برداشته‌اند و امروز این میراث گران‌بها به راحتی به دست نیامده که دست به تخریب آن بزنیم و دستاوردهای دولت و نظام را تخریب کنیم.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان اسفراین نامزدها و هوداران آنها از متشنج کردن فضای انتخابات و تخریب دیگر نامزدها منع کرد و افزود: نامزدهای انتخابات نه تنها باید از تخریب یکدیگر و دولت بپرهیزند بلکه باید فضای با نشاط و امید ایجاد کنند تا مردم همیشه در صحنه با مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رای کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

فرماندار اسفراین گفت: هم‌اکنون شهرستان اسفراین آماده برگزاری دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات خبرگان رهبری است.

عابدی با بیان اینکه به هیچ وجه جهت‌گیری خاصی به نامزدی خاص ندارد افزود: برای برگزاری انتخابات خوب، شکوهمند، سالم و قانونی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و ازتک تک آراء مردم حفاظت خواهیم کرد.

امام جمعه اسفراین نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: دشمنان انقلاب برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برنامه‌های زیادی برای کشورمان داشتند که حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی همه نقشه‌های توطئه‌آمیز دشمنان را نقش بر آب کرد‌.

حجت‌الاسلام قدیر محمدیان فضای انتخابات را فضای اعتقادی بیان کرد و افزود: انتخابات باید عرصه توانمندی‌ها باشد و نامزدها کارکرد و توانمندی و برنامه‌های خود را عرضه کنند و از تخریب یکدیگر بپرهیزند و معمولا تخریب کار کسانی است که چیزی برای عرضه و گفتن نداشته باشند‌.

وی انتخابات را کلاس بزرگی برای طرح اندیشه‌ها و برنامه‌ها دانست و تاکید کرد مردم باید با تحقیق و پرسش و درخواست برنامه و عملکردها به انتخاب نماینده دست بزنند و مفتکی به کسی رای ندهند‌.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان اسفراین نیز برگزاری انتخابات خوب و با مشارکت بالا خواست همه ما مردم دانست و افزود: تاکنون گزارش‌های از تخلفات انتخاباتی، برپایی سفره‌های انتخاباتی و هزینه‌های زیاد برخی نامزدها رسیده ‌و نامزدها بدانند که همه تخلفات حتی در صورت پیروزی در انتخابات تا زمان تایید اعتبار‌نامه آنان در مجلس تاثیرگذار است.

عبدالرحمان دلخواه بر رعایت اخلاق اسلامی در فضای مجازی تاکید کرد و اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی از این فرصت به دست آمده به خوبی استفاده کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان اسفراین همچنین بر حضور آحاد مردم در انتخابات امسال تاکید کرد.

دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات خبرگان رهبری هفتم اسفندماه برگزار می‌شود.

شهرستان اسفراین یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اسفراین بعد از حوزه انتخابیه بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه بیشترین تعداد نامزدهای انتخاباتی را دارد.

این شهرستان در جنوب استان خراسان شمالی دارد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید