هیچکس حق رفتار فراقانونی را ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 317368
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 11:40
رئیس فراکسیون زنان جبهه مشارکت اسلامی:
رئیس فراکسیون زنان جبهه مشارکت اسلامی گفت: تمام اصلاح‌طلبان ‌برای شورای نگهبان ‌به عنوان جایگاهی والا در ساختار نظام احترام قائلند.‌

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فاطمه راکعی عصر امروز در آیین گشایش انجمن اسلامی دانشجویان عدالت‌گرای دانشگاه رازی کرمانشاه، انجمن‌های اسلامی دانشگاهی را یکی از پرسابقه‌ترین تشکل‌های سیاسی عنوان کرد و افزود: ریشه و پایه‌گذاری انجمن‌ اسلامی دانشجویی به سال 1320 بازمی‌گردد.

وی که سخنرانی خود را با ارائه پیشینه‌ای از فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌های کشور آغاز کرده بود در ادامه گفت: بعد از انقلاب این تشکل‌ها به اسم تحکیم وحدت همدیگر را یافتند و فعالیت‌های خود را پررنگ‌تر کردند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از سال‌های 59 و 60 تا چند سال پس از آن دودستگی در انجمن‌های اسلامی نبود و همه در راه انقلاب و اسلام گام برمی‌داشتند و خود را مروجان ایده‌های انقلاب در دانشگاه می‌دانستند، اما متاسفانه چند سالی است که به خاطر ایجاد طیف‌های فکری سیاسی و نه انقلابی این همبستگی وجود ندارد.

راکعی که در مورد فعالیت‌ تشکل‌‌های دانشجویی صحبت می‌کرد با انحراف از مسیر اصلی گفت‌وگوی خود به تفکر اصلاح‌طلبی و ترویج این نوع تفکر گریزی زد و ادامه داد: اصلاح‌طلبان راستین که انقلابیون سال 57 هستند، معتقد بودند که باید بعد از هر انقلابی اصلاحات شکل بگیرد.

وی با تصریح اینکه بسیاری از افراد خود را اصلاح‌طلب یا اصول‌گرا می‌دانند، اما روش و منش متفاوتی دارند، گفت: نگاه امام راحل نگاه معاصر به دین با اجتهاد پویا و فقه نوین بود، چون ایشان مسائل زمان را درک می‌کردند و معتقدم در شرایط فعلی هم باید به مقتضیات زمان توجه کرد، در حالی که برخی‌ها به این موضوع توجه نمی‌کنند و این موضوع باعث اختلاف‌نظر می‌شود.

رئیس فراکسیون زنان جبهه مشارکت اسلامی گفت: افرادی که با دیدگاه‌های خاص مغایرت دارند حق و اجازه تهمت به آنها را ندارند و نمی‌توانیم این موضوع را تحمل کنیم.

راکعی سپس اوج بی‌اخلاقی‌های سیاسی در زمان انتخابات را محکوم کرد و با تأکید بر اینکه هیچکس حق رفتار فراقانونی ندارد، اظهار کرد: هیئت‌های نظارت بر تأییدصلاحیت کاندیداها تندروی کردند.‌

وی با ‌بیان اینکه تمام اصلاح‌طلبان ‌برای شورای نگهبان ‌به عنوان جایگاهی والا در ساختار نظام احترام قائلیم، گفت: ‌رد صلاحیت‌شدگان‌ حق شکایت هم دارند ‌‌که این حق دفاع شخصی نیست و دفاع از اصول و خط امام راحل است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید