یک چهارم وام وجوه اداره شده تخصیص یافت | اتاق خبر
کد خبر: 317616
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 09:04
معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات از تصویب حدود ۶۰ میلیارد تومان وام وجوه اداره شده خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان پرداخت صورت گرفته است.

اتاق خبر: امیرحسین دوایی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا را محلی برای حمایت از توسعه کسب‌وکارهای نوپا و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی عنوان و ابراز کرد: امیدواریم این مرکز بتواند با ایجاد ارتباط بین بازیگران مختلف به صورت یک درگاه یکپارچه برای تجمیع تجربیات مدیریتی، سرمایه‌های هوشمند، تبحرهای علمی و ایده‌های نوآورانه در جهت ایجاد کسب‌و‌کارهای نوین و ثروت‌افزا باشد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ به گفته وی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از انواع سرمایه‌گذاران در این فضا مطرح است که می‌تواند یکی از کانال‌های اعطای وام وجوه اداره شده، درخواست‌های ارایه شده از این مرکز باشد.

او گفت: این مرکز محملی ایجاد می‌کند تا برنامه‌ها بهتر اجرا شده و با اطمینان بیشتری بتوانیم نسبت به پرداخت وام اقدام کنیم.

دوایی ضمن تاکید بر تسهیل روند اعطای وام به شرکت‌های نوپا و ارایه تضامین توسط شرکت مادر ادامه داد: این روش علاوه بر اینکه برای شرکت‌ها روش مناسب تامین مالی است، برای وزارتخانه نیز یک روش جدید تامین مالی هوشمندانه به حساب می‌آید.

وی در ادامه از تصویب حدود 60 میلیارد تومان وام وجوه اداره شده خبر داد و گفت: البته پرداخت بر اساس پیشرفت پروژه به شرکت‌ها و به تدریج خواهد بود؛ تاکنون حدود 15 میلیارد تومان پرداخت صورت گرفته است.

وی با اشاره به فراخوان جدید اعطای وام وجوه اداره شده، از اولویت دادن به شرکت‌های کوچک زایشی(SPIN-OFF) حاصل از همکاری شرکت‌های بزرگ و صاحبان ایده و تبحر علمی خبر داد و گفت: براساس این فرمول جدید و با توجه به دریافت تضامین بانکی از شرکت مادر، امکان اعطای وام به شرکت زایشی تسهیل می‌شود. این روش علاوه بر اینکه برای شرکت‌های نوپا روش مناسب‌تری برای تامین مالی است، برای گسترش اثر بخشی اعتبارات حمایتی وزارتخانه نیز یک روش هوشمندانه‌تری خواهد بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید