منافع خودروسازان در اولویت است یا مصرف‌کننده؟ | اتاق خبر
کد خبر: 318030
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 05:47
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: باید دید در تعیین تعرفه واردات خودرو در سال آینده منافع خودروسازان مدنظر قرار می‌گیرد یا منافع مصرف‌کنندگان.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  اخبار خودرو ،عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: باید دید در تعیین تعرفه واردات خودرو در سال آینده منافع خودروسازان مدنظر قرار می‌گیرد یا منافع مصرف‌کنندگان.

علی خاکساری اظهار کرد: اگر از دید اقتصادی و منافع محیط زیست و مصرف‌کنندگان به موضوع نگاه کنیم، تعرفه واردات خودرو در سال‌ آینده باید کاهش یابد.

وی با بیان اینکه باید دید تعرفه براساس منافع مصرف‌کنندگان یا خودروسازان تعیین خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهند منافع مصرف‌کنندگان را مدنظر قرار دهند، تعرفه واردات خودرو در سال‌ آینده باید به ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و سال بعد از آن نیز به صفر برسد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: در آن صورت صنعت خودرو نیز رقابتی شده و با واردات و تولید خودروهای با کیفیت، آلایندگی هوا نیز کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در چنان شرایطی شاهد کاهش سوانح و تلفات جانی در تصادفات رانندگی و افزایش ایمنی خودروها خواهیم بود.

خاکساری تصریح کرد: اما اگر بخواهند منافع خودروسازان را در اولویت قرار دهند، تعرفه واردات خودرو در سال آینده مانند سال‌های پیش از آن، بالا باقی خواهد ماند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید