هشتمین دوره انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان زنجان برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 318825
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 12:52
با حضور مسئولان
با حضور مسئولان هشتمین دوره از انتخابات مجلس دانش آموزی دختران و پسران استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، رئیس سازمان دانش‌آموزی استان زنجان عصر امروز در هشتمین دوره از انتخابات مجلس دانش‌آموزی دختران و پسران استان زنجان اظهار کرد: مجلس دانش‌آموزی در راستای افزایش حس مسئولیت‌پذیری و تعاون در بین دانش‌آموزان تشکیل می‌شود.

فیروز مهدی با اشاره به اینکه مجلس دانش‌آموزی با هدف مشارکت علمی و فکری دانش‌آموزان برگزار می‌شود، افزود: با فعالیت دانش‌آموزان در این مجالس فرهنگ گفت‌و‌گو، مشورت و بهره‌گیری از نظرات دانش‌آموزان در اصلاح قوانین و مقررات ترویج می‌یابد.

وی آشناسازی دانش‌آموزان با مقوله‌های علمی، سیاسی و فرهنگی را از دیگر اهداف این طرح خواند و خاطر نشان کرد: تقویت روحیه خوداتکایی و خودباوری نیز از دیگر اهداف فعالیت مجلس دانش‌آموزی است.

مهدی ترویج اخلاق اجتماعی و تحکیم هویت ایرانی ـ اسلامی را از اهداف فعالیت مجلس دانش‌آموزی عنوان و اضافه کرد: با فعالیت این مجلس فرهنگ انقلاب اسلامی نیز در بین دانش‌آموزان افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در مجلس دانش‌آموزی مسائل و مشکلات دانش‌آموزان مورد طرح و بررسی قرار می‌گیرد، اضافه کرد: مسائل تحصیلی و انضباطی دانش‌آموزان در راستای ارائه پیشنهادات برای بهبود در این مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان زنجان با اشاره به اینکه سه موضوع در طول سال در مجلس دانش‌آموزی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: دانش‌آموزان پس از بررسی کارشناسی نظرات خود را در صحن علنی مجلس مورد بحث قرار می‌دهند.

مهدی خاطر نشان کرد: مصوبات این مجلس پس از تصویب به شورای عالی آموزش و پرورش و شخص وزیر داده می‌شود تا راهکارهای عملیاتی از این مصوبات استخراج شود.

وی با اشاره به اینکه این مصوبات به صورت قوانین عملیاتی در نهاد تعلیم و تربیت مورد استفاده قرار می‌گیرد، اضافه کرد: مجلس دانش‌آموزی یک مجلس فعال بوده و به عنوان بازوی مشورتی آموزش و پرورش یاری‌گر این نهاد است.

گفتنی است، در پایان این برنامه هشتمین دوره از انتخابات مجلس دانش آموزی دختران و پسران استان زنجان برای انتخاب نمایندگان استان زنجان برگزار شد.

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید