وعده‌های بیخود کاندیداها راه مشارکت مردم در انتخابات نیست | اتاق خبر
کد خبر: 318876
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 14:25
رئیس کل دادگستری لرستان:
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: وعده های بیخود کاندیداها راه مشارکت مردم در انتخابات نیست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، جعفر بدری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان اظهار داشت: متاسفانه طبق گزارشی که به ما رسیده فعالیت فعالیت غیرقانونی برخی نمایندگان امروز شروع شده و ستاد انتخاباتی باز کرده اند.

وی با بیان اینکه در لرستان التهابات سیاسی و فعالیت های کاندیداها دامن گیر مردم شده است، عنوان کرد: لرستان دومین استان کشور است که التهابات سیاسی و فعالیت های میدانی مردم به نفع نمایندگان به این شدت در حال انجام است که جای تاسف دارد.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه بسیاری از نامزدها وعده هایی می دهند که جزو اختیارات دولت و رئیس جمهور است، ادامه داد: با این وعده ها چیزی نصیب هواداران کاندیداها نمی شود و گاهی از اموال و حتی جان خود برای کاندیداها هزینه کرده و حتی درگیر می شوند.

بدری تصریح کرد: گزارش تخلفاتی که به دست ما رسیده نشان می دهد نامزدها هواداران را به عنوان ابزار دست خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه نباید نشسته و نمایش این نامزدها را ببینیم، افزود: فضاهای مجازی در حال حاضر در دو منطقه استان آلوده است و تهدیدات و توهین ها و این گونه مسائل در آن به شدت شایع است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه بسیاری از تخلفات انتخاباتی گزارش شده مانند دیوارنویسی و تراکت جرم بوده و پرونده می شوند، خاطرنشان کرد: نامزدها حق ندارند با سرنوشت مردم بازی کرده و خسارت به اموال عمومی وارد شده و اگر رای نیاورد بار بعد به میدان بیاید بلکه باید چند دوره به این اشخاص محرومیت دهیم.

بدری با بیان اینکه وعده های بیخود نامزدها راه مشارکت مردم در انتخابات نیست، یادآور شد: باید اختیارات نماینده فرهنگ سازی شده و مردم بدانند که وظیفه نماینده قانون گذاری بوده و اقدامات اجرایی ای که وعده اش را می دهد جزو اختیارات او نیست.

وی با اشاره به اینکه سیستم انتخاباتی ما عجیب است، عنوان کرد: این سیستم هزینه دارد برای ما برای مثال می گویند ۶۰ درصد ثبت نامی رد صلاحیت شدند و نمی گویند هر کس از راه رسیده ثبت نام کرده و خیلی از آنها شرایط نداشتند و در انتخابات ریاست جمهوری نیز در هیچ جای دنیا هر کسی نمی تواند ثبت نام کند.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید