آسفالت معابر روستایی با افزایش توزیع قیر یارانه ای متحول می شود | اتاق خبر
کد خبر: 319414
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 04:55
مدیركل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از ایجاد تحول در پروژه‌های آسفالت معابر روستایی این استان با افزایش سهمیه قیر یارانه‌ای در سالجاری خبر داد.

مدیركل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از ایجاد تحول در پروژه‌های آسفالت معابر روستایی این استان با افزایش سهمیه قیر یارانه‌ای در سالجاری خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل ازمهر؛ حافظ باباپور صبح شنبه در نشست با خبرنگاران گفت: عمران و آبادانی روستاها یکی از وظایف و رسالت‌های این نهاد بوده و زیرسازی و آسفالت معابر روستایی از مهمترین حوزه های این مهم است.

مدیركل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه افزود: سهمیه  آذربایجان شرقی امسال تقریبا به ۱۴ هزار تن قیر افزایش ‌یافته که امیدواریم با این سهمیه قیر بیش از دو هزار مترمربع معبردیگر از معابر روستایی در این استان آسفالت شود.

وی بر لزوم مشارکت دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی مناطق روستایی برای جلب مشارکت بیشتر مردم و همکاری با بنیاد مسکن تأکید و تصریح کرد: در صورت مشارکت و همکاری شوراها و دهیاری‌ها امسال شاهد این تحول در معابر روستایی خواهیم بود.

مدیركل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خاطر نشان شد: زیرساخت‌های آسفالت روستایی باید توسط دهیاری‌ها آماده شود و انتظار داریم با آماده‌سازی این زیرساخت‌ها در موعد مقرر بتوانیم بخش عمده‌ای از آسفالت معابر روستایی را به پایان برسانیم و به‌ یقین دهیاری‌هایی که مشارکت بیشتری در آماده‌سازی این زیرساخت‌ها کنند، می‌توانند سهمیه بیشتری از آسفالت معابر داشته باشند.

وی یادآور شد: با توزیع سهمیه قیر یارانه ای جهشی بزرگ دراجرای طرح هادی درسطح روستاهای استان صورت گرفته است و با توجه به استقبال خوب نهادهای محلی و دهیاران با مشاركت در اجرای جدول گذاری، جابجایی تاسیسات و زیر سازی بیش از ۱۱۲ روستای استان جهت انجام عملیات آسفالت، پیمانكار انتخاب شده و درمرحله اخذ ضمانتنامه بانكی جهت صدور حواله قیر قرار دارد.

باباپور با بیان اینکه تاكنون بیش از دو هزار و ۸۰۰ تن حواله قیر از این سهمیه صادر شده است، ادامه داد: طرح های این چنینی نیاز به مشارکت دارد و با توجه به اینکه سال گذشته زیرسازی تعدادی از پروژ ه ها با مشارکت دهیاران و بخشداران و سایر نهادها آماده و تعریض شده، این امر باعث هم افزایی برای بنیاد مسکن شده است.

مدیركل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: سهمیه قیر یارانه ای برای پروژه هایی مناسب است که با مشارکت مردم ایجاد شده و آذربایجان شرقی نیز در اجرای طرح هادی در وضعیت خوبی به سر می برد و تخصیص میزان قابل توجهی قیر یارانه ای به این مهم، جهشی بزرگ در پیشبرد این پروژه و توسعه بهسازی روستاها ایجاد خواهد کرد.

94111

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید