۲۳ ژوئن؛روز همه پرسی ماندن یا نماندن انگلیس در اتحادیه اروپا | اتاق خبر
کد خبر: 319492
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 19:12
«دیوید کامرون»، نخست وزیر بریتانیا با اعلام روز همه پرسی درباره ماندن یا نماندن لندن در اتحادیه اروپا، خواستار حمایت همگان در مورد ابقای این کشور در این اتحادیه شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از بی بی سی، «دیوید کامرون»، نخست وزیر بریتانیا سر انجام روز ۲۳ ژوئن را به عنوان روز همه پرسی عمومی در مورد ادامه یا خاتمه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا اعلام کرد.

«کامرون» روز شنبه با مهم خواندن این همه پرسی و نتیجه آن گفت: این یکی از بزرگترین تصمیم گیری های دوران ما است.

گفته می شود، اپوزیسیون دولت بریتانیا، بر خلاف نظر نخست وزیر این کشور، خواستار تعلیق عضویت این کشور در اتحادیه اروپا هستند.

اما «کامرون» تصمیم به تعلیق عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا را به پریدن در تاریکی تشبیه کرده و از هواداران خود خواسته تا از او و دولتش حمایت کنند.

لازم به ذکر است که همه اعضای کابینه «کامرون» با او هم صدا نبوده و اختلاف رای در مورد مسئله مذکور در میان آنها به چشم می خورد. به عنوان مثال می توان به «مایکل گو» به عنوان مشهور ترین مخالف طرح نخست وزیر در مورد ماندن در اتحادیه اروپا نام برد.

مخالفین «کامرون» از «بوریس جانسون»، شهردار لندن نیز به عنوان یکی دیگر از مخالفین طرح دولت نام برده اند. اما او هنوز بیانیه ای رسمی در مورد این موضوع صادر نکرده است.

منبع: مهر

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید