جشن شعر و موسیقی در اردبیل برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 319582
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 23:55
با حضور شعرا و هنرمندان موسیقی استان اردبیل جشن شعر و موسیقی به همت حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

اتاق خبر-  با حضور شعرا و هنرمندان موسیقی استان اردبیل جشن شعر و موسیقی به همت حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

عصر شنبه جشن شعر و موسیقی که چندی پیش به دلیل شرایط جوی برگزاری آن به تعویق افتاد با معرفی یکی از گروه‌های جدید موسیقی سنتی اردبیل همراه شد.

در این مراسم مدیرکل حوزه هنری استان اردبیل با بیان اینکه موسیقی متداول در جامعه دچار بدسلیقگی است به‌ضرورت احیای موسیقی فاخر تأکید کرد.

امیر رجبی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزش موسیقی در حوزه هنری افزود: احیای موسیقی معنوی و عرفانی و تربیت هنرمندانی که بتوانند در راستای احیای این موسیقی گام بردارند ضرورت ویژه دارد.

وی با بیان اینکه حوزه هنری در راستای معرفی و احیای موسیقی ارزشی برنامه‌های تدارک دیده است، محافل شعر و موسیقی را فرصتی برای معرفی موسیقی ارزشی عنوان کرد.

مدیرکل حوزه هنری استان ابراز امیدواری کرد با معرفی موسیقی ارزشی سلایق عمومی جامعه به‌تدریج تغییریافته و کج‌سلیقگی‌ها در موسیقی کاهش یابد.

در حاشیه این مراسم مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان نیز در با بیان اینکه محافل شعر و موسیقی با هدف احیای گروه‌های موسیقی برنامه‌ریزی شده است، تأکید کرد: ما درواقع به دنبال معرفی گروه‌های موسیقی جدید و حمایت از آن ها هستیم.

حسین آزاد تصریح کرد: در معرفی گروه‌ها سبک موسیقی تفاوتی نداشته و از هر سبک موسیقی هنرمندان علاقه‌مند مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی به تداوم برگزاری محافل شعر و موسیقی در سال آینده اشاره کرد و افزود: هر گروهی که علاقه‌مند باشد در این محافل معرفی خواهد شد.

گفتنی است این مراسم با اجرای گروه موسیقی جدید سنتی شامل آقایان بهمن حیدری نوازنده سنتور، پیمان اسلامی نوازنده ویولن، سیاوش حیدری نوازنده ضرب و یوسف محمدی به همراه عین علی زاده خوانندگان این گروه همراه شد.

درعین‌حال تنی چند از شعرای جوان در این مراسم اشعار جدید خود را قرائت کردند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید