بستر برگزاری انتخابات باشکوه در آذربایجان غربی فراهم شده است | اتاق خبر
کد خبر: 319585
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 12:29
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی:
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر بستر و زمینه لازم برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در استان فراهم شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، علیرضا رادفر بعد از ظهر شنبه در جلسه هماهنگی ستاد انتخابات استان با بیان اینکه این استان آماده برگزاری انتخابات پرشور در هفتم اسفند ماه بوده و مقدمات این رویداد مهم سیاسی به خوبی فراهم شده است افزود: 30 هزار نفر در امر برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان غربی مشارکت می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمام دستگاه های اجرایی دخیل در امر برگزاری انتخابات، آمادگی کاملی برای برگزاری این رویداد مهم در استان دارند و امکانات لازم نیز در این خصوص تهیه و فراهم شده است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با بیان اینکه انتخابات هفتم اسفند امسال از ساعت هشت صبح روز جمعه این هفته شروع می شود که امیدواریم همچون دوره های گذشته شاهد حضور پرشور مردم باشیم عنوان کرد: در روزهای باقی مانده نیز باید با تمام توان در راستای بسترسازی برای حضور پرشور مردم در انتخابات گام برداریم.

رادفر با اشاره به اینکه برای برگزاری این دو انتخابات در هفتم اسفندماه در استان آذربایجان غربی یک هزار و 990 صندوق رای به صورت ثابت و سیار برای اخذ آرای مردم پیش بینی شده است ادامه داد: جمعیت استان بر اساس آخرین آمار سه میلیون و 233 هزار نفر و تعداد واجدان شرایط رای دادن در آذربایجان غربی نیز دو میلیون و 299 هزار نفر است.

وی با اشاره به آمار نهایی تایید شدگان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در استان افزود: در انتخابات هفتم اسفندماه از استان آذربایجان غربی از میان 172 نفر داوطلب، 12 نماینده برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و از میان پنج نامزد، سه نماینده برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یک نماینده نیز به عنوان منتخب اقلیت های دینی برای مجلس انتخاب خواهند شد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس، ماکو، نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و میاندوآب 9 مرکز حوزه اصلی و شهرستان های شوط، پلدشت، چالدران، چایپاره، اشنویه، سردشت، شاهین دژ و تکاب هشت مرکز و حوزه فرعی انتخابات در آذربایجان غربی اعلام شده است.

در این جلسه روسای کمیته های ستاد انتخابات و مدیران دستگاه های دخیل در خصوص اقدامات نهاد متبوع خود برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات هفتم اسفند امسال گزارشی ارائه کردند.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به همراه پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفند همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

از آذربایجان غربی 12 نفر راهی مجلس شورای اسلامی خواهند شد که سهم ارومیه سه نماینده، میاندوآب، شاهین دژ، تکاب دو نماینده و سهم هر کدام از حوزه های انتخابیه هفت گانه ماکو، شوط، پلدشت، چالدران ـ خوی، چایپاره ـ سلماس ـ نقده، اشنویه ـ مهاباد ـ بوکان و پیرانشر، سردشت یک نماینده است.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید