اشتغال در روستاها بحرانی شد | اتاق خبر
کد خبر: 319816
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 00:08
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن با تاکید بر این‌که روستاها به لحاظ اشتغال در شرایط خوبی قرار ندارند، گفت:‌این مسئله باعث افزایش مهاجرت از روستا به شهرها شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن با تاکید بر این‌که روستاها به لحاظ اشتغال در شرایط خوبی قرار ندارند، گفت:‌این مسئله باعث افزایش مهاجرت از روستا به شهرها شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم؛ محمدرضا شاملو در نشست خبری اظهار کرد: نگاه ما به روستاها باید کلان‌تر باشد و به جای برنامه‌های نقطه‌ای باید برنامه‌های پهنه ای در روستا اجرا شود.

وی با بیان این‌که روستاها به لحاظ اشتغال در شرایطی خوبی قرار ندارند و این مسئله به افزایش مهاجرت به شهرها منجر شده است، تصریح کرد:‌در راستای اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان اجرای منظومه‌های روستایی را به صورت پایلوت آغاز کرده‌ایم و در برنامه ششم توسعه نیز این مسئله در کارگروه‌های این برنامه تصویب شده است.

وی با بیان این‌که سالانه به 2000 تا 2500 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های هادی روستایی نیاز داریم که هر سال بین 30 تا 40 درصد این مبلغ اعتبار تخصیص می‌یابد، اظهار کرد:‌ یکی از برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب سنددار کردن املاک روستایی با همکاری سازمان ثبت است، در این راستا بنیاد مسکن به نیابت از مالکان نقشه برداری و امور اداری را تا مرحله صادر شدن سند انجام می‌دهد.

معاون عمرانی روستای بنیاد مسکن با اشاره به این‌که بر اساس قانون 400 هزار تن قیر رایژان برای بهسازی روستایی باید از سوی وزارت نفت به بنیاد مسکن تحویل شود، گفت:‌تاکنون 200 هزار تن از میزان به بنیاد مسکن تحویل شده و امیدواریم تا پایان سال جاری کل سهمیه 400 هزار تنی یعنی 200 هزار تن باقیمانده نیز در اختیار ما قرار گیرد.

شاملو با بیان این‌که تاکنون 6 میلیون مترمربع معابر روستایی با استفاده از قیر سهمیه‌ای آسفالت شده است ابراز امیدواری کرد با تخصیص کل قیر سهمیه‌ای تا 4 ماه آینده 18 میلیون مترمربع معابر روستایی آسفالت شود.

94111

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید