دولت دنباله رو بازار سیاه شده است | اتاق خبر
کد خبر: 32006
تاریخ انتشار: 25 مهر 1391 - 15:54

 

ما در شرایطی نیستیم كه مراحل آزمون و خطا را طی كنیم پیش از این و در زمان جنگ آزمایشات و ارزیابی ها در خصوص ارز انجام شده است.

اتاق نیوز- رییس خانه صنعت و معدن ایران گفت: در شرایطی نیستیم كه كه مراحل آزمون و خطا رادرباره ارز مجددا اجرا كنیم.

هادی غنیمی فرد در گفتگو با ایلنا اظهار داشت:گروهی كه بنده نماینده آنها هستم بیشترین خسارت را از جریان نوسانات ارزی و سفته بازی ها متحمل شده اند.

وی گفت: ما در شرایطی نیستیم كه مراحل آزمون و خطا را طی كنیم پیش از این و در زمان جنگ آزمایشات و ارزیابی ها در خصوص ارز انجام شده است.

غنیمی فرد افزود: متاسفانه ساز و كار سیستم اتاق مبادلات ارزی شفاف نیست و دولت دنباله رو بازار سیاه شده است و با این اوصاف اتاق مبادلات ارزی راه به جایی نخواهد برد.

وی تصریح كرد: آیا الگوی بانك های مركزی در سراسر دنیا بازار سیاه است؟ آیا این بازار نرخ درستی ارائه می دهد تا اتاق مبادلات ارزی 2 درصد زیر قیمت این بازار تعیین نرخ روزانه داشته باشد؟

وی ادامه داد: در زمان جنگ 8 ساله كشورمان كلیه صنایع و شركت هایی كه به ارز نیاز داشتند اعلام كردند و پس از تایید بانك مركزی ارز مورد نیازشان به آنها تخصیص داده شد.

رییس خانه صنعت و معدن گفت:در حال حاضر بیشتر صنایعی كه نیاز به مواد اولیه وارداتی دارند ضربه دیده اند و اكثرا نیازمند قطعات یدكی هستند همچنین گروهی كه كارخانجات نیمه ساخته داشتند  نیز همچنان با مشكل مواجه هستند.

وی در خاتمه گفت: گروهی كه سردمدار نرخ ارز شده اند صلاحیتی برای این امور ندارند.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید