خانه ملت محل تدوین نقشه راه است نه بازی سیاسی | اتاق خبر
کد خبر: 320340
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 14:10
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان از بدو ورود به مجلس به دنبال کار سیاسی هستند، گفت: خانه ملت محل تدوین نقشه راه است نه بازی سیاسی.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمدرضا باهنر شامگاه دوشنبه و در خلال اجتماع بزرگ اصولگرایان در میدان مشاهیر شهر سمنان، با بیان اینکه مجلس باید یار، همراه و مشوق دولت‌ها باشد، ابراز داشت: درست است که مجلس می بایست همراه دولت باشد اما جایی که دولت در مسیر اشتباه حرکت کند، این مجلس و خانه ملت است که وظیفه اصلاح این مسیر اشتباه را دارد.

وی افزود: برخی نمایندگان معتقدند هرچه دولت بگوید باید آنرا تأیید کرد که این مرامی اشتباه است لذا اینکه دولت بخواهد همه نمایندگان وکیل الدوله باشند، اشتباهی بزرگ محسوب می شود چرا که نمایندگان وکیل الرعایا هستند از سوی دیگر نمایندگان خانه ملت باید به ‌صورت مشوقانه، همراه با مراقبت و نظارت با دولت برخورد کنند و این وظیفه مجلسی هاست که بین این دو موضوع تعادل ایجاد کند.

اصولگرایی به دنبال افرادی مدبر است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی درباره آرایش اصولگرایان مجلس آینده نیز گفت: در راستای توافق ها و تعاملات بین نامزدهای اصولگرا، تلاش‌های زیادی صورت گرفته و خوشبختانه امروز بین اصولگرایان دوستی، همدلی و همراهی ایجاد شده است.

باهنر درباره جبهه مقابل اصولگرایان نیز، بیان داشت: در انتخابات پیش رو نکته حائز اهمیت آن است که نامزدهای تأیید صلاحیت شده، حداقل صلاحیت‌ها را برای حضور در مجلس دارند اما باید توجه داشت که این میزان صلاحیت برای عملکرد مناسب در مجلس به‌تنهایی کافی نیست

.

وی افزود: درست است که شش هزار نفر برای انتخابات پیش رو تائید صلاحیت شدند اما مجلس افراد ولایی، مدبر و پرتلاش می‌خواهد و ائتلاف بزرگ اصولگرایان به دنبال افرادی با این ویژگی‌ها است.

فتنه ۸۸ فراموش شدنی نیست

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فتنه ۸۸ و عملکرد مجلس ششم قابل فراموش شدن نیست، گفت: مردم به خوبی به یاد دارند که در این برهه چه خساراتی بر کشور وارد شد بنابراین، فتنه، فتنه گر و موارد مجلس ششم قابل فراموشی نیست.

باهنر با اشاره به اینکه تحصن بیش از ۶۰ نماینده مجلس ششم برای مختل کردن کشور و ایجاد اختلال در اداره امور بود و هدفی جز این نداشت، ابراز داشت: برخی نمایندگان مجلس ششم درحالی‌که از مردم مسلمان رأی گرفته و به خانه ملت راه یافتند، سخنان غربی می زدند و می‌گفتند که «دین افیون ملت‌ها است» که این یک جمله کمونیستی است و جایی در مجلس شورای اسلامی آن هم در قلب تصمیم سازی نظام مقدسی که برای ادامه حیاتش خون ها داده شده، نیست.

وی درباره وضعیت کنونی دولت نیز، گفت: باوجود رفع نسبی مشکل تورم، کشور با رکود سختی مواجه است، از سوی دیگر باید دانست درآمد حاصل از فروش نفت در زمان تحریم بیشتر از زمان پس از اجرای برجام است، همچنین ما معتقدیم که مقاومت ملت برای آنها هزینه داشته است، اما برخی عملکردهای ناشی از بی‌تدبیری و شعار زدگی نیز قابل‌قبول نیست.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی درباره انتخابات در استان سمنان نیز، گفت: نمایندگان مجلس نباید فکر کنند که پس از انتخاب، محل کارشان در پایتخت است و دیگر به فکر حوزه انتخابیه نباشند که خوشبختانه نمایندگان این استان از این دست افراد نبوده و نیستند همچنین این استان عالم پرور دارای ظرفیت های بسیار ویژه علمی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، هنری و ... است که می توان با استفاده از آنها در مسیر توسعه گام برداشت.

دیدار با اصولگرایان و مردم شهرستان دامغان دیگر برنامه سفر یکروزه باهنر به استان سمنان است، گفتنی است باهنر در این سفر با برخی نامزدهای انتخاباتی و چهره های سیاسی نیز دیدار دارد.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید