بِرندسازی کنید | اتاق خبر
کد خبر: 320927
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 05:55
عصر امروز ۵ اسفندماه عوامل انیمیشن «شاهزاده روم» به کارگردانی هادی محمدیان با رییس رسانه ملی دیدار کردند.

اتاق خبر- عصر امروز ۵ اسفندماه عوامل انیمیشن «شاهزاده روم» به کارگردانی هادی محمدیان با رییس رسانه ملی دیدار کردند.

عصر چهارشنبه ۵ اسفند ۹۴ گروه تولید‌كننده پویانمایی «شاهزاده روم» با حضور در صدا و سیما با محمد سرافراز رییس رسانه ملی دیدار و گفتگو كردند.

در این دیدار رییس رسانه ملی ضمن اشاره به اهمیت صنعت انیمیشن در تولید محتوای تأثیرگذار، گفت: انیمیشن از صنعتی برخوردار است كه روز‌به روز در حال تغییر و تحول است.

وی افزود: در تولید انیمیشن می‌توان دو رویكرد را مورد توجه قرار داد، رویكرد اول این‌است كه انیمیشن‌های تك‌قسمتی خاص مخاطبان سینما تولید می‌شود كه می‌توان از قصه‌های قرآنی و دینی بهره گرفت و در قالب رئال و نمایشی به آن‌ها پرداخت. آنچه كه شما در تولید انیمیشن «شاهزاده روم» مورد توجه قرار داده‌اید.

سرافراز در ادامه گفت: قصه این انیمیشن که مربوط به مادر امام زمان (عج) بود به شكلی بدیع به آن پرداخته شد و جذابیت لازم را برای مخاطب نیز داشت.

وی رویكرد دوم در تولید انیمیشن را رویكرد مربوط به حوزه تلویزیون ذكر کرد و توضیح داد: اگر این رویكرد مورد توجه باشد، شكل كار متفاوت می شود چرا كه در تلویزیون آنچه كه مخاطب را جذب می كند سریال های چند قسمتی است و برنامه های نمایشی تك قسمتی شاید در تلویزیون چندان مورد توجه قرار نگیرد و مخاطب زیادی پیدا نكند.

رییس رسانه ملی یاد آور شد: برنامه های نمایشی سریالی در تلویزیون باید از متن و داستان قوی و گیرا و شخصیت پردازی خوب برخوردار باشد تا جذابیت پیدا كند و مخاطب به تماشای آن بپردازد.

سرافرازبا اشاره به اهمیت برندسازی در شخصیت های انیمیشنی اظهار کرد: چنین برنامه‌هایی زمانی موفق می‌شوند كه شخصیت های قصه معروف شوند و این موضوع نیز به نوع پردازش و نوع تولید مربوط می شود. تأثیر زیاد برنامه های نمایشی و به خصوص انیمیشن ها روی مخاطبان زمانی است كه نگارش متن برنامه با تحقیق همراه باشد و كار نیز به صورت تیمی انجام شود.

وی با اشاره به این كه تولید انیمیشن ها و برنامه هایی با رویكرد دینی و انقلابی از اهداف رسانه ملی است، حمایت رسانه را از تولید چنین مجموعه هایی یك وظیفه دانست.

در این نشست مرتضی شمسی رییس موسسه صبا در سخنانی با اشاره به این كه انیمیشن «شاهزاده روم» برای مخاطب كودك و نوجوان ساخته شده است، گفت : این اولین بار است كه یك كار انیمیشنی در حوزه دینی و برای كودك ساخته می شود كه بسیار موفق بوده و این موضوع نشان می‌دهد كه باید به صنعت انیمیشن توجه بیشتری شود.

حامد جعفری تهیه كننده این انیمیشن در سخنانی گفت: نمایش «شاهزاده روم» به خصوص در شهرستان‌ها با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد. این فیلم در سال ۲۰۱۵ ششمین فیلم پرفروش در لبنان بوده است.

وی حمایت صدا وسیما در معرفی این انیمیشن را در استقبال مردم از تماشای اثر بسیار موثر ارزیابی كرد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید