فیلم مستند «تندیسی از جنس آینده» در زنجان تولید شد | اتاق خبر
کد خبر: 321133
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 05:34
فیلم مستند تندیسی از جنس آینده به همت واحد هنرهای تصویری در حوزه هنری زنجان ساخته شد.

اتاق خبر- فیلم مستند تندیسی از جنس آینده به همت واحد هنرهای تصویری در حوزه هنری زنجان ساخته شد.

تندیسی از جنس آینده نگاه کوتاه مستند گزارش گونه از فرایند ساخت تندیسی از شهید والامقام مجید شهریاری استاد دانشگاه شهید بهشتی فیزیکدان و دانشمند هسته ای متولد شهر زنجان که در تاریخ هشتم آذر سال ۱۳۸۹ در تهران ترور شده و به درجه رفیع شهادت نایل گردید می باشد.

مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری گفت:  تندیسی از جنس آینده به همت واحد هنرهای تصویری در حوزه هنری زنجان ساخته شد.

میثم سیفی افزود: در این فیلم با مصاحبه از افراد نزدیک به شهید شهریاری، مادر شهید، برادر شهید و همچنین چند تن از همکلاسی های وی سعی شده تا شخصیت ذاتا ملی و اسلامی این شهید بیشتر واکاوی شده است.

وی با اشاره به ساخت تندیس شهید شهریاری به سفارش حوزه هنری زنجان، گفت: در بهار سال ۹۴ ساخت تندیس برنزی از این شهید والامقام به سفارش حوزه هنری استان زنجان توسط علی چراغی و با انجام تحقیقات وسیع از شخصیت و میراث ملی به جای مانده از ایشان شروع شده است و فیلم مستند با مراحل ساخت مجسمه تا تکمیل آن ادامه دارد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری ادامه داد: این فیلم سعی دارد با نگاهی شاعرانه و سمبولیک تمامی این مفاهیم را به صورت بصری بیان نماید.

سیفی با بیان اینكه فیلم با صحنه های بازسازی شده از لحظه ترور شهید شهریاری شروع میشود افزود: در ادامه فیلم بعد از آشنایی با زندگینامه شهید و با گذر از بازتاب مطبوعاتی این اقدام تروریستی به معرفی مجسمه ساز و سپس از مجسمه ساز به خود مجسمه می پردازد.

 وی ادامه داد: فیلم از مفاهیمی چون مواد تشکیل دهنده پیکر مجسمه، چگونگی شکل گیری ایده طراحی فیگوراتیو مجسمه و ارتباط حسی میان هنرمند و موضوع پیشروی این مجسمه ساز عبور کرده با جملاتی کوتاه از مادر و برادر شهید مراحل بعدی ساخت تندیس را نشان می دهد و قدم به قدم تا ساخت مجسمه برنزی شهید شهریاری ادامه در تابستان همان سال ادامه می یابد.

 تندیس استاد شهید دکتر مجید شهریاری در حالت نشسته و چهره وی تداعی بخش آسوده خاطر بودن وی از آینده کشورمان ایران است به سفارش حوزه هنری استان زنجان و در حدود ۶۰ سانتی‌متر ساخته شده است و پس از ساخت مرحله گلی و قالب‌گیری آن، در نهایت تندیس برنزریزی شده است.

ساخت تندیس شبیه‌ساز و مستند استاد شهید دکتر مجید شهریاری در راستای جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی و جشنواره ایران ۱۴۰۴ به سفارش حوزه هنری استان زنجان است.

سیفی خاطرنشان شد: فیلم مستند تندیسی از جنس آینده توسط قاسم علیمحمدی کارگردانی شده است.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید