پیشنهاد سفری گرانقیمت به اسرائیل برای نامزدهای اسکار | اتاق خبر
کد خبر: 321164
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 09:23
کمپینی برای صرف‌نظر از این سفر
دو گروه فعال آمریکایی در زمینه پایان دادن به اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی، از ستارگان نامزد اسکار درخواست کردند که از سفر 55 هزار دلاری به اسرائیل صرف‌نظر کنند.

اتاق خبر - سفر گرانقیمت به اسرائیل به عنوان بخشی از بسته‌ هدایای مراسم اسکار ارائه شده است. این گروه آمریکایی با چاپ درخواست خود به صورت یک آگهی تمام صفحه در روزنامه لس‌آنجلس تایمز درخواست خود را به گوش ستارگان رساندند.

در این آگهی آمده است : «از این سفر صرف‌نظر کنید. با سفر خود مهر تائیدی به اشغال فلسطین نزنید.» بر اساس آنچه در این آگهی آمده است، این سفر که با حمایت مالی رژیم صهونیستی صورت می‌گیرد، بخشی از برنامه بزرگ‌تر اسرائیل برای منحرف کردن توجه جهانیان از 50 سال اشغال سرزمین‌های فلسطینی است.»

مدیر اجرایی کمپین «پایان دادن به اشغال فلسطین» در این باره می‌گوید : «سال‌ها پیش در رابطه با رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی هم از چهره‌های مشهور درخواست می‌شد که مانع ادامه سیاست‌های نژادپرستانه شوند.»

این سفر یکی از گرانترین اقلام موجود در بسته هدایایی است که به پنج نامزد رشته کارگردانی و 20 نامزد رشته‌های بازیگری ارائه می‌شود. چهره‌های مشهوری چون لئوناردو دی‌کاپریو، سیلوستر استالون، مارک رایلنس، کیت بلانشت، جینفر لارنس و مت دیمن در میان نامزدهای بازیگری حضور دارند.

هنوز مشخص نیست که کدامیک از این چهره‌ها درخواست صرف‌نظر از این سفر گرانقیمت را قبول می‌کنند.

سیلوستر استالون بازیگر «کرید» سال 2014 در جریان جنگ غزه از رژیم صهونیستی حمایت کرده بود، در حالی که مارک رایلنس بازیگر «پل جاسوس‌ها» از جمله هنرمندانی است که در حمایت از فلسطین خواهان تحریم فرهنگی اسرائیل شده بودند.

منبع : رویترز / 24 فوریه

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید