توصیه‌هایی به تجار برای حضور در بازار روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 321846
تاریخ انتشار: 9 اسفند 1394 - 19:25
مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه درباره‌ زمینه‌های فعالیت تجار و بازرگانان در بازار روسیه توضیح داد و بازار این کشور را فرصتی تاریخی برای تجار ایران دانست.

اتاق خبر: سید مجتبی موسویان در سومین همایش کاربردی تجارت ایران و روسیه با بیان این‌که بسیاری از مشکلات ایران و روسیه در شرف حل شدن است، گفت: به مدد تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته بازار بزرگ روسیه پیشروی‌مان قرار دارد و سازمان توسعه تجارت در هدف‌گیری جدید خود قصد دارد روابطش را با دیگر کشورها توسعه دهد و ما نیز می‌توانیم کالاهای وارداتی را با قیمت مناسب تهیه و صادرات‌مان را به خوبی انجام دهیم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی گفت: در گذشته باید با رقبای سختی از اتحادیه اروپا در بازار روسیه رقابت می‌کردیم، ولی این رقبا برای مدتی از بازار خارج شدند و در نتیجه هدیه‌ای تاریخی در اختیار ماست که باید حداکثر استفاده از آن را انجام داده و بتوانیم به نحو احسن از بازار کشور همسایه استفاده کنیم.

مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه با بیان این‌که بازار روسیه یک بازار رقابتی و قیمت‌محور است، تاکید کرد: در رابطه با صادرات به بازار روسیه باید به بحث کیفیت توجه لازم صورت گیرد و از طرفی با توجه به این‌که تولید بسیاری محصولات در روسیه دارای توجیح نیست، می‌توانیم در زمینه‌های مختلفی به این بازار وارد شویم.

موسویان با تاکید بر این‌که فقط کسانی می‌توانند به این بازار وارد شوند که از توانمندی‌های خاصی بهره‌مند بوده و آگاهی لازم را داشته باشند، ادامه داد: باید به سلایق مصرف‌کنندگان در آن کشور توجه داشته باشیم؛ به عنوان مثال جوانان روسی مدگرا هستند و در بازار مسکو و سن پترزبورگ این موضوع بیشتر به چشم می‌خورد و باید صادر‌کنندگان به این موضوع توجه کنند.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: باید به بخش واسطه‌ها در این بازار توجه لازم صورت گیرد و از طرفی با توجه به این‌که نوسانات آب و هوایی در آن کشور بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد هزینه حمل‌ونقل در زمستان تغییر کرده و تجار باید به نوع کالاهای صادراتی و زمان آن دقت لازم را انجام دهند.

مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه با اشاره به زمینه‌های پذیرش محصولات ساختمانی از طرف کشور روسیه گفت: شهرهای بزرگ روسیه در حال تغییر هستند و تغییراتی در نوع شهرسازی مسکو به چشم می‌آید و این موضوع فرصتی برای محصولات ساختمانی ما است، همچنین نقش بازار‌های مکاره در شهرهای بزرگ روسیه نیز هویدا است.

موسویان گفت: یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه شود این است که در مواقعی از سال قیمت برخی کالاها به شدت افزایش یافته و در زمان‌های حراج قیمت کالاها بسیار کاهش می‌یابد. بنابراین تجار باید کالا را در زمانی عرضه نکنند که حراج آن کالا در بازار روسیه بوده و با ضرر مواجه شوند.

وی با بیان این‌که کسی در بازار روسیه موفق خواهد بود که بتواند کالا را با کیفیت و شرایط مناسب عرضه کند، اظهار کرد: تحویل در بازار مصرف از مهم‌ترین فاکتورهایی است که خریداران روسیه تمایل زیادی به آن دارند و ترجیح می‌دهند کالاهای خود را در محل فعالیت‌شان تحویل گیرند و تجار باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه با بیان این‌که بازار روسیه مثل هر بازار دیگری فریب‌کاری و تقلب دارد، ادامه داد: باید استعلام‌هایی کرده و تحقیقات مورد نیاز در زمان صادرات کالا صورت گیرد تا مشکلی به وجود نیاید. همچنین هرگونه معاملات باید براساس قرار‌داد مکتوب باشد و اگر چنین نباشد از همان اول بازنده خواهیم بود.

موسویان همچنین تاکید کرد: تولیدات تجار باید براساس استاندارد روسیه باشد چون آنها استاندارد خاص خود را دارند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید