کاهش 3درصدی مطالبات معوق بانک صادرات | اتاق خبر
کد خبر: 321919
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 00:20
معاون حقوقی و پیگیری وصول مطالبات بانک صادرات ایران گفت: مجموع مطالبات معوق این بانک در پایان بهمن ماه امسال نسبت به سال قبل کاهش سه درصدی را رقم زده است و این شاخص نسبت به روز مشابه سال قبل افزون بر هشت درصد کاهش نشان می دهد.

اتاق خبر:  ستار شیرعالی افزود: با تلاش و پیگیری های به عمل آمده میزان مطالبات ارزی نیز در پایان بهمن ماه سالجاری نسبت به پایان سال گذشته بیش از هفت درصد کاهش داشته و همچنین نسبت به روز مشابه در سال گذشته افزون بر ١١ درصد کاهش نشان می دهد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی روند مانده تسعیر نشده مطالبات ارزی را کاهشی توصیف و اضافه کرد: با حذف اثر افزایش نرخ ارز، مطالبات ارزی و مانده مجموع مطالبات غیر جاری بانک به مراتب از کاهش بیشتری برخوردار است.

این مقام مسئول با تاکید بر اثر منفی مطالبات بر توان اعتباردهی بانک ها اظهار کرد: کاهش ارزش واقعی دارایی های بانک، کمبود نقدینگی، کاهش درآمد و سود و افزایش هزینه واقعی عملیات بانکی و ریسک اعتباری از دیگر تبعات منفی حاصل از انباشت مطالبات است.

وی با اشاره به ثمرات وصول مطالبات افزود: کاهش مطالبات می تواند، ظرفیت بانک در پرداخت تسهیلات، انجام سرمایه گذاری ها جدید و مشارکت در طرح های عمرانی را دو چندان کند که محقق شدن این مهم سودآوری بیشتر بانک را نیز به دنبال خواهد داشت.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید