افزایش صدور مجوز پرواز‌‌های فوق‌العاده نوروزی | اتاق خبر
کد خبر: 322265
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 21:53
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با وجود اعلام برخی منابع خبری برزیل، تا امروز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برای خرید هواپیما از امبرائر برزیل، درخواستی به این سازمان ارائه نداده‌اند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با وجود اعلام برخی منابع خبری برزیل، تا امروز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برای خرید هواپیما از امبرائر برزیل، درخواستی به این سازمان ارائه نداده‌اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس؛ با تأکید بر اینکه سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان حاکمیت صنعت حمل و نقل هوایی، وظیفه قانون‌گذاری را بر عهده دارد، اظهار داشت: این سازمان وظیفه تسهیل شرایط برای توسعه ناوگان را انجام می‌دهد و ‌این شرکت‌های هواپیمایی هستند که خود به صورت مستقیم وارد مذاکرات با کمپانی‌های سازنده هواپیما می‌شوند.

وی ‌نظارت بر فعالیت ایرلاین‌ها را از‌ وظایف ذاتی و نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد و افزود: در خرید هواپیما با درخواست ایرلاین‌‌ها‌ فضای لازم برای انجام مذاکرات بین سازندگان هواپیما و شرکت‌های هوایی فراهم است. شرکت‌ها پس از توافق نهایی، برای اخذ مجوزهای لازم موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش می‌هند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه ایرلاین‌ها بسته به نگاه بازرگانی و تقاضاهای موجود ‌باید خود با کمپانی سازنده هواپیما وارد مذاکره شوند، بیان کرد: سازمان هواپیمایی تسهیل‌کننده مقررات است ، در حال حاضر فضا برای مذاکره ایرلاین‌ها با همه کمپانی‌های سازنده هواپیما در دنیا فراهم شده است.

‌وی بیان کرد: در اجلاس اخیر هوانوردی تهران 2016 شرایط برای مذاکره ایرلاین‌های خصوصی با نمایندگان سازنده هواپیما فراهم شد، بیان کرد: سازمان تلاش می‌کند شرایط را برای ورود هواپیماهای جدید به ناوگان فراهم کند.

جعفرزاده درباره برخی اخبار مبنی بر خرید هواپیما از کشور برزیل توسط ایرلاین‌‌های داخلی، گفت: هواپیماهای شرکت برزیلی «امبرائر» از نظر فنی مناسب است اما تا امروز درخواستی از سوی شرکت‌‌های هواپیمایی ایران برای خرید این نوع هواپیما به سازمان ارسال نشده است.

به گزارش فارس پیش از این اعلام شده بود که بنا به ادعای یک مقام برزیلی کشور ایران علاقه‌مند به خرید 50 فروند هواپیما از این کشور است.

* درخواست ایرلاین‌‌ها برای صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده نوروزی

وی ‌با اشاره به اینکه تاکنون مجوز انجام بیش از 19 هزار و 500 پرواز برنامه‌ای و فوق‌العاده برای ایام نوروز صادر شده است، گفت: از این رقم 30 درصد در قالب پروازهای چارتر ‌است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: با وجود صدور این تعداد مجوز پرواز، کماکان شرکت‌‌های هواپیمایی به دلیل افزایش تقاضا‌، درخواست صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده بیشتر دارند.

94111

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید