گریه تولیدکنندگان تجهیزات نفتی درمجلس | اتاق خبر
کد خبر: 32239
تاریخ انتشار: 1 آبان 1391 - 13:48

اتاق نیوز- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تولیدکنندگان تجهیزات نفتی در جلسه‌ای با نمایندگان این کمیسیون مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند، گفت: برخی از این تولیدکنندگان به خاطر عدم حمایت حتی به گریه افتاده‌اند.

عبدالله تمیمی با اشاره به تأکیدات دوباره مقام معظم رهبری بر حمایت جدی و عملی از تولید ملی، اظهار داشت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی به جای واردات که حمایت از تولیدکنندگان خارجی است، قطعا اثرات مطلوبی خواهد داشت.

 وی ادامه داد: زمانی که قطعات و کالاهای مورد نیاز کشور از خارج وارد کشور می‌شوند یعنی اینکه تولید خارج بر تولید داخل ارجحیت دارد به عبارتی یک بازار و بستر مناسبی برای ارتقای تولید خارج خواسته یا ناخواسته ایجاد کرده‌ایم.

این عضو کمیسیون انرژی تأکید کرد: شرایط کنونی بسیار بهتر از شرایط دوران 8 سال دفاع مقدس است چون ابزار و امکانات لازم برای مقابله با هر تهدید و یا تحریمی در کشور وجود دارد.

وی افزود: بی‌تدبیری و عدم مدیریت صحیح اقتصاد، مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد کرده که وجود موانع پیش روی تولید یکی از آن‌هاست.

 تمیمی با بیان اینکه وحدت و اتحاد میان مسئولین از جمله راهکارهای برون رفت از شرایط فعلی است، گفت: حقیقتا نمایندگان مجلس از این وضع ناراضی اند و خواستار توجه و تمرکز بیشتر در مدیریت اقتصاد کشور هستند.

 نماینده مردم شادگان در مجلس تصریح کرد: رهبری انقلاب به صراحت مدیران اقتصادی را خطاب قرار دادند، به اعتقاد همه کارشناسان و نمایندگان اگر مدیران در رأس، تصمیمات درست و منطقی اتخاذ کنند از بسیاری مشکلات کاسته خواهد شد.

 وی از برگزاری جلسه کمیسیون انرژی با برخی از تولیدکنندگان تجهیزات نفتی در راستای شنیدن مشکلات‌ آن‌ها خبر داد و گفت: این تولیدکنندگان از مناطق مختلفی از جمله شمال و جنوب کشور و اصفهان به کمیسیون انرژی آمده بودند.

 تمیمی ادامه داد: این تولیدکنندگان از عدم توجه وزارت نفت گلایه داشتند که چرا به جای استفاده از قطعات با کیفیت و ارزان داخل از چین واردات می‌شود.

 وی گفت: برخی از این تولیدکنندگان به گریه نیز افتاده بودند و معتقدند که اگر تولیدات داخل کیفیت نداشت از خارج وارد کنند؛ چرا باید قطعات با کیفیت بالاتر از خارج را تولید کنیم وقتی که در داخل استفاده نمی‌شوند.

این عضو کمیسیون انرژی افزود: بسیاری از کشورها حاضرند تنها به خاطر حمایت از تولیدات داخلی خود از قطعات تولیدی خودشان استفاده کند به جای اینکه از کشور دیگری وارد کنند چراکه می‌دانند استفاده از تولید داخل اشتغال و رفاه را به دنبال دارد.

منبع:فارس

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید