افزایش هزینه های جاری دولت با شعار کوچک سازی منافات دارد | اتاق خبر
کد خبر: 322550
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 11:51
عضو هیات رییسه اتاق تهران در گفت و گو با اتاق خبر
نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران: همواره بودجه نشانگر رویکرد دولت بوده و در برنامه های آتی تاثیرگذاری زیادی دارد اما متاسفانه دولت با افزایش هزینه های جاری خود روند کوچک سازی را اجرایی نکرده است.

اتاق خبر- عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران در رابطه با چگونگی ارتقای بخش خصوصی در عین افزایش هزینه های جاری دولت در بودجه سنواتی 95 گفت: همواره بودجه نشانگر رویکرد دولت بوده و در برنامه های آتی تاثیرگذاری زیادی دارد اما متاسفانه دولت با افزایش هزینه های جاری خود روند کوچک سازی را اجرایی نکرده است.

حامد واحدی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: رویکرد افزایش هزینه های جاری دولت که مانع کوچک سازی دولت است تنها در این دولت به کار گرفته نشده و همواره حمایت از بخش خصوصی در حد شعار بوده و در عمل دیده نشده است.

وی تصریح کرد: عمدتا لازم است که بحث توانمندسازی بخش خصوصی توسط دولت و وزارتخانه های بزرگ صورت گیرد. درواقع دولت نقش پدری خود را در قبال فرزند خویش یعنی بخش خصوصی انجام نمی دهد.

واحدی با بیان اینکه بخش خصوصی باید حق خود را از دولت مطالبه کند، اظهار کرد: از آنجایی که قیمت نفت کاهش پیدا کرده بهترین زمان است که دولت با قدرت بایستد و اعلام کند که پروژه های ملی را می تواند بر عهده بگیرد.

عضو هیأت رئیسه اتاق تهران گفت: دولت هزینه های جاری خود را در بودجه افزایش داده اما از طرفی درآمدهایی که شناسایی کرده، درآمدهای واقعی نیست و ما در نهایت با کسری بودجه مواجه خواهیم شد.

واحدی معتقد است: به نظر می رسد که سال آتی بهترین فرصتی است که بخش خصوصی بتواند پتانسیل ها و ظرفیت های خود را اثبات کند و اموری که منجر به توسعه کشور می شود را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی در رابطه با زمان شکوفایی و رونق اقتصادی اظهار کرد: قطعا اگر اتفاق ناخوشایندی رخ ندهد، ظرف 3 تا 4 ماه آینده می توان با یک روند مثبت آغاز رونق اقتصادی را شاهد بود.  

واحدی در رابطه با رقم 8 درصدی رشد اقتصادی، عنوان کرد: این رقمی که دولت اعلام کرده قطعا یک امر دست نیافتنی است و بنده معتقدم در حدود 3 تا 5 درصد با توجه به شرایط فعلی بتوان به رشد اقتصادی رسید.

وی انتظار خود از مجلس را همگرایی با دیگر قوا به منظور خروج از رکود دانست و گفت: ضرورت دارد که مجلس آتی بدون تقابل با دیگر نهادها و وابستگی به قوه ای خاص، به اصل ماجرا پرداخته و اهمیتی به حواشی ندهد. مجلس آینده باید اشکالات خود و دیگر ارگان ها را بررسی و پایش کند.

عضو هیات رییسه اتاق تهران در رابطه با مقوله سرمایه گذاری در کشور گفت: مادامی که محیط کسب و کار بهینه نشود نمی توان انتظار ورود سالانه 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به کشور داشت.

به گفته واحدی؛ لازم است ابتدا از سرمایه گذاران داخلی حمایت شده و قوانین و مجوزهای دست و پاگیر رفع شود تا بخش خصوصی به معنای واقعی شکل گیرد.

وی عنوان کرد: امید می رود  که در سال آتی حمایت از بخش خصوصی به معنای واقعی انجام شود و مسائل سنتی کنار گذاشته شود.

94106 ت 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید