کاهش آمار زندانیان بازگشتی با اجرای طرح کتابدرمانی در اردبیل | اتاق خبر
کد خبر: 322666
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1394 - 02:22
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردیبل اجرای طرح کتابدرمانی در زندان‌های این استان را در راستای کاهش آمار زندانیان بازگشتی تاثیرگذار خواند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مراد فتحی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه مشترک با مدیران کتابخانه های عمومی استان اردبیل با استقبال از اجرا طرح کتابدرمانی در زندان های استان، خواستار برگزاری جلسات کارشناسی و برنامه ریزی جهت اجرای این طرح مبتکرانه شد.

فتحی مطالعه را دارای نقشی اساسی در زندگی و موفقیت بزرگان حوزه های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی دانست و بیان داشت: کاهش آمار زندانیان و بازگشت مددجویان به آغوش جامعه مهمترین هدف نهادهای فرهنگی و تربیتی است.

وی، اجرای طرح کتابدرمانی در زندانهای اردبیل را خلاقانه ارزیابی خواند و ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح‌های فرهنگی بویژه کتابدرمانی در بین مددجویان این استان شاهد کاهش آمار زندانیان بازگشتی باشیم.

مدیرل کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیزدر این جلسه با اشاره به تاثیر کتاب در پرورش و تعالی فرهنگی، تاکید کرد که کتابخوانی و عادت به مطالعه می تواند از بزه های اجتماعی پیشگیری کند.

رباب عزیزخانی طرح کتابدرمانی در زندانهای اردبیل را در راستای کمک به مددجویان زندانها برای بازگشت دوباره به اجتماع برشمرد و یادآور شد: این مهم از برنامه ها و اولویت های کتابخانه های عمومی استان است.

وی با اشاره به پیشینه علمی و تجربی طرح کتابدرمانی در کشورهای توسعه یافته، این طرح را یکی از موفقیت آمیزترین طرح های درمانی دانست.

عزیزخانی کتابهای مورد استفاده در طرح کتابدرمانی را متکی به متدهای روان درمانی عنوان کرد و ادامه داد: برای اجرای این طرح در استان اردبیل مقرر شده جلسات کارشناسی جهت عملیاتی کردن آن تداوم و مددجویان دارای شرایط لازم شناسایی شوند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید