کلینتون و ترامپ در انتخابات درون حزبی پیروز شدند | اتاق خبر
کد خبر: 322820
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1394 - 13:53
ایرنا نوشت:رسانه های آمریکا از پیروزی کلینتون و ترامپ در انتخابات درون حزبی خبر دادند.
اتاق خبر - هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای دمکرات و جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا به نخستین پیروزیهای درون حزبی خود در رقابتهای سه شنبه بزرگ دست یافتند و به عنوان نامزد نهایی حزب خود نزدیکتر شدند.
رسانه های آمریکا از پیروزی کلینتون و ترامپ در انتخابات درون حزبی خبر دادند به گزارش خبرگزاری فرانسه از شهر ارلینگتون، شبکه های خبری آمریکا از پیروزی کلینتون وزیر خارجه سابق در ایالت جورجیا و و همچنین ویرجینا صحنه کارزار حیاتی خبر دادند که این یک خبر خوشایند برای مبارزه انتخاباتی کلینتون همزمان با شمارش آراء در 11 ایالت کشور است.
سه شنبه بزرگ تاکنون محوری ترین روز در رقابتهای مقدماتی ریاست جمهوری بوده و کلینتون و ترامپ امیدوارند بتوانند تمام رقبایشان را برای نامزد شدن نهایی از صحنه به در کنند. ترامپ یک میلیارد آمریکایی طبق پیش بینی رسانه های خبری در رقابت جورجیا برنده شد و در ویرجینیا توانست با اختلاف اندک بر مارکو روبیو رقیب هم حزبی اش غلبه کند.
موفقیت وی باعث وحشت بیشتر در بین سران جمهوریخواه خواهد شد که از آن بیم دارند حزب آبراهام لینکلن، تئودور روزولت و رونالد ریگان در انتخابات عمومی ماه نوامبر با یک اضمحلال انتخاباتی روبرو شود.
هرچند که روبیو سعی کرده است مانع از نامزدی نهایی ترامپ شود اما تلاشهایش ظاهراً بسیار دیر و بسیار کُند بوده است. در همین حال، کلینتون گفته که برای وی مهم نیست کدامیک از این ها رقیب نهایی اش در انتخابات سراسری ماه نوامبر خواهند بود؛ چراکه براحتی هر دو را شکست خواهد داد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید