انتخابات موجب اجرای باقدرت برجام میشود | اتاق خبر
کد خبر: 322952
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 09:04
ظریف درمراسم تقدیر ازخبرنگاران هسته‌ای:
رئیس دستگاه دیپلماسی بر باقی بودن اختلافات ایران با آمریکا تاکید کرد و افزود: امروز علیرغم همه نگرش‌های متفاوت باید این واقعیت را بدانیم که همه ما وامدار مردم هستیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ظهر امروز در مراسم تقدیر از خبرنگاران هسته ای که در محل وزارت خارجه برگزار شد، گفت: حضور بامعنا و پر مغز مردم در انتخابات هفتم اسفند موجب اجرای با قدرت و باصلابت برجام در جهت توسعه اقتصادی برمبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی می شود.

وی افزود: اگر حضور ٧٣ درصدی مردم در انتخابات سال ٩٢ هم نبود کسی این امکان را برای ما فراهم نمی کرد که بتوانیم با اقتدار مذاکره کنیم.

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان این که مردم در حمایت و حضور کم نگذاشتند، خاطرنشان کرد: حضور عظیم و گسترده مردم در انتخابات ٧ اسفند نشان دهنده عزم جدی مردم بود که اجازه ندهند هیچ تلاشی آنها را از حضور در پای صندوق های رأی باز دارد.

ظریف از زحمات یکایک خبرنگاران شامل منتقد و غیرمنتقد در طول ٣٠ ماه گذشته قدردانی کرد و گفت: بدون رسانه‌های جدی و دقیق در جهان کنونی امکان پیشبرد سیاست خارجی وجود ندارد. و گفت: آنها که در اتاق مذاکرات بودند یک نوع فشار و اضطراب داشتند و آنها که بیرون اتاق نوعی دیگر.

وی، تصویر خانم سالمند در پای تلویزیون که در فضای مجازی منتشر شد را زیباترین شکل انتظار و چشم انتظاری توصیف کرد و افزود: اگر دعای خوبان کشور، رهبر معظم انقلاب و هدایت های ایشان نبود نمی توانستیم این توفیق ملی را که همه در آن شریک هستند، بدست آوریم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: ایران تصمیمی تاریخی اتخاذ کرده که باید در بستر زمان منافع آن عاید مردم شود و برای این کار هم باید بر روی استفاده بهینه از شرایط کنونی متمرکز شویم.

ظریف به نامگذاری سال ۱۳۹۴ با عنوان همدلی و همزبانی است اشاره کرد و گفت: ما یک هدف مشترک در کشور تعیین کردیم و روی آن به توافق رسیدیم و توانستیم از روی آن مذاکرات را پیش ببریم.

وی با اشاره به افزایش تعداد هیأت‌های خارجی که به ایران سفر می‌کنند، گفت: تقریبا روزی نیست که یک هیئت خارجی در تهران نباشد و البته ما می‌خواهیم این هیأت‌ها برای سرمایه‌گذاری بیایند.

رئیس دستگاه دیپلماسی بر باقی بودن اختلافات ایران با آمریکا تاکید کرد و افزود: امروز علیرغم همه نگرش‌های متفاوت که از برکات انقلاب و نظام مردم‌سالاری ماست، باید این واقعیت را بدانیم که ما وامدار این مردم هستیم.

وی ادامه داد: وزارت خارجه با هیچ جناحی در کشور اختلاف نظر ندارد که باید اقتصاد مقاومتی باشد و معیشت مردم را تأمین کند و وارد بازار جهانی شویم.

ظریف تاکید کرد: اگر روزی منافع ملی ما اقتضا کند سازوکار برگشتن ما از برجام وجود دارد و اطمینان می‌دهم که ما با سرعت بسیار بیشتری از طرف مقابل می‌توانیم به وضعیت سابق برگردیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید