استقبال اوباما از تحریم ها علیه کره شمالی | اتاق خبر
کد خبر: 322998
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 00:53
رئیس جمهوری آمریکا ضمن استقبال از اعمال تحریم ها علیه کره شمالی از یکصدا بودن جامعه بین الملل علیه پیونگ یانگ سخن گفت.

اتاق خبر- رئیس جمهوری آمریکا ضمن استقبال از اعمال تحریم ها علیه کره شمالی از یکصدا بودن جامعه بین الملل علیه پیونگ یانگ سخن گفت.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از تصمیم شورای امنیت در اعمال تحریم ها علیه کره شمالی در واکنش به آزمایش هسته ای این کشور در ششم ژانویه گذشته استقبال کرد.

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: امروز جامعه بین الملل یکصدا سخن گفت و پیام ساده ای به پیونگ یانگ ارسال کرد که کره شمالی باید از برنامه خطرناک خود دست بردارد و مسیر بهتری را برای مردم خود انتخاب کند.

این درحالی است که یون پیونگ سی وزیر خارجه کره جنوبی از شورای امنیت خواسته بود که بر دامنه تحریم ها علیه کره شمالی در قبال اقدامات پیونگ یانگ بیفزاید.

وی آزمایش هسته ای چهارم کره شمالی و نیز آزمایش موشک دور برد در ماه های ژانویه و فوریه را محکوم کرد.

شایان ذکر است که شورای امنیت سلسله تحریم هایی را علیه کره شمالی اعمال کرد که بر اساس آن محموله های ارسالی به کره شمالی و محموله هایی که از این کشور می آید تحت بازرسی قرار می گیرند.همچنین محدودیت های تجاری جدید اعمال می شود.همچنین ممنوعیت هایی در قبال صادرات ذغال و آهن از کره شمالی وضع می شود به استثنای محموله هایی که درآمد آن برای تامین مواد اساسی ساکنان کره شمالی است نه تقویت برنامه هسته ای و موشکی آن.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید