کمک های صلیب سرخ در مقایسه با هزینه کرد ایران بسیار اندک است | اتاق خبر
کد خبر: 323053
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 03:02
معاون آموزشی جمعیت هلال احمر کشور:
معاون آموزشی سازمان امداد و نجات کشوردر حاشیه بازدید نماینده صلیب سرخ از طرح مشترک آموزش در مرز دوغارون گفت: کمک های صلیب سرخ در مقایسه با هزینه هایی که ایران متقبل می شود ناچیز است.

اتاق خبر- معاون آموزشی سازمان امداد و نجات کشوردر حاشیه بازدید نماینده صلیب سرخ از طرح مشترک آموزش در مرز دوغارون گفت: کمک های صلیب سرخ در مقایسه با هزینه هایی که ایران متقبل می شود ناچیز است. 

احمد سلطانی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید مشاور منطقه‌ای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حوزه پیشگیری از معلولیت در شهرستان مرزی تایباد اظهار کرد: و ویژگی مرز دوغاون و پروژه مشترک آموزشی ایران و صلیب سرخ در این مرز این است که ما در مرزهای شرقی چون درگیر جنگ نبوده ایم مشکل خطرمین در داخل را نداریم و تمامی فعالیت جمعیت هلال احمر معطوف به آموزش آورگان افغانی شده است لذا لازم است توسط صلیب سرخ توجه بیشتری به خدمات ارائه شده توسط ایران انجام شود .

وی افزود: کمک های صلیب سرخ و سازمان های بین المللی درمقایسه با هزینه های انجام شده در پروژه های مشترک آموزشی بسیار ناچیز است و باید دراین خصوص چاره اندیشی شود .

حسین شرافتی فرماندار شهرستان تایباد نیز در حاشیه بازدید مشاورصلیب سرخ جهانی ومسئولان جمعیت هلال احمر کشور گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد یکی ازنهادهای پرتلاش در عرصه خدمات بشر دوستانه است.

حسین شرافتی راد بیان کرد: آموزش آشنایی باخطرات مین یکی از اقدامات ارزشمند جمعیت هلال احمر خراسان رضوی است که منجر به نجات بسیاری از آوارگان در راه بازگشت به وطنشان شده است.

«استیفان رابینسون» مشاور منطقه‌ای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حوزه پیشگیری از معلولیت عصر چهارشنبه از روند پروژه آموزش آشنایی مهاجران افغانی باخطرات مین در مرز دوغارون بازدید کرد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید