ایرانیان نوروز به کشورهای همسایه که ناامن هستند سفر نکنند | اتاق خبر
کد خبر: 323073
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
تسنیم نوشت: معاون رئیس جمهور گفت: جهانگردی را با ایرانگردی شروع کنیم، حیف است که کشور امن خودمان را رها کنیم و به کشورهایی سفر کنیم که ناامن است به ویژه در نوروز؛ بنابراین توصیه به ایرانگردی می‌شود.

اتاق خبر - مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم آغاز به کار نمایشگاه گردشگری و سفر کیش اظهار داشت: اگرچه برخی کشورهای همسایه ما در ایام کم حجم نرخ‌های ارزانی ارایه می‌دهند اما در مجموع هزینه تورهای داخلی تا 70 درصد ارزان تر از کشورهای همسایه است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین بخش های برنامه ششم توسعه، توسعه گردشگری است، گفت: رئیس جمهور نیز چه در تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری خرداد 92 و پس از این دوران از گردشگری به عنوان بخش پیشران و اولویت در جهت برنامه های اقتصادی نام برده است.

وی با بیان اینکه دولت در دو سال گذشته حرکت شتابان خود را برای توسعه بخش گردشگری و صنعت توریست آغاز کرده است، افزود: رشد ورود گردشگران به ایران در دو سال گذشته معادل 12 درصد بوده که این رقم سه برابر میانگین ورود گردشگران به کشورهای مختلف دنیا است.

سلطانی فر عنوان کرد: دولت با ایجاد امکانات اقامت مناسب برای سطوح مختلف درآمدی چه گردشگران داخلی و خارجی و توسعه حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی و تسهیلات صدور ویزا گام‌های موثری در جهت توسعه صنعت گردشگری برداشته است.

وی با تاکید بر اینکه ایران از لحاظ جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، مذهبی، زیارتی طبیعت و همچنین حوزه گردشگری سلامت کشوری غنی محسوب می‌شود، افزود: مردم ما باید جهانگردی را از ایرانگردی شروع کنند که در این راستا تمامی دست اندرکاران صنعت گردشگری باید به صورت جدی این سیاست را دنبال کنند.

وی به ناامنی، جنگ، خشونت، اقدامات تروریستی که در کشورهای اطراف ایران اتفاق می‌افتد اشاره کرد و افزود: وظیفه دولت ایجاد آرامش، سلامتی و حفظ امنیت مردم است و در شرایط فعلی امن ترین نقطه برای گردشگری، ایران است.

سلطانی فر عنوان کرد: نباید سفرهای نوروزی به هفت و یا هشت محور گردشگری محدود شود و باید مردم با تمامی نقاط ایران که شرایط جذب گردشگر را دارند، آشنا شوند.

وی در مورد انتقاد از هزینه بالای گردشگری در ایران نسبت به مقاصد گردشگری دیگر کشورها گفت: نباید مقاصد گردشگری کشورهای خارجی در فصل کم حجم (لو سیزن) با فصل‌های پُرحجم ما مقایسه شود.

به گزارش (chtn) سلطانی فر عنوان کرد: در ایام نوروز کشورهای اطراف ما در فصل کم حجم (لو سیزن) هستند ولی هزینه ای که از گردشگران دریافت می‌کنند دوبرابر هزینه جاری است.

وی تصریح کرد: در فصول کم حجم گردشگری اگر تورهای کیش و مشهد را با تورهای خارجی مقایسه کنیم می‌بینیم که حدود 50 تا 60 درصد هزینه تورهای خارجی است و این نکته قابل تامل است.

وی به توسعه گردشگری در دو سال گذشته در شهرهای توریستی ایران اشاره کرد و افزود: برنامه دولت این است که به غیر از شهرهایی که به جذب گردشگر شهره هستند از جمله مشهد، شیراز، یزد و غیره به گسترش این صنعت در جزیره کیش و سرعین کمک کند.

وی افزود: جزیره کیش با جمعیت 28 هزار نفری در سال میزبان یک میلیون و 700 هزار گردشگر و شهر سرعین 6 هزار نفری میزبان 450 هزار گردشگر است.

سلطانی فر به توفیقات شهر تبریز در زمینه صنعت گردشگری نیز اشاره کرد و افزود: تبریز توانست عنوان شهر فرش را از سوی شورای عالی صنایع دستی جهان و همچنین شهر خلاق و مرکز گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی را کسب کند.

94110

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید