هدفگذاری کاهش نرخ سود وام مسکن و افزایش تعداد اقساط | اتاق خبر
کد خبر: 323236
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 05:23
معاون مسکن و ساختمان وزیرراه و شهرسازی با اشاره به افزایش سقف وام مسکن تا یک میلیارد ریال برای خریداران عادی و یک میلیارد و 600 میلیون ریال برای زوجین شاغل خانه اولی گفت: اهداف وزارت راه و شهرسازی کاهش نرخ سود تسهیلات و افزایش زمان بازپرداخت اقساط است.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ حامد مظاهریان با اشاره به مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، افزود: مهم ترین سیاست وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن گسترش بازار رهن است و دولت یازدهم نیز در این بخش تلاش می کند تا سهم مردم در بخش ساخت و تولید مسکن افزایش یابد.

وی بر نقش تسهیل گری دولت در بخش مسکن به عنوان فراهم کننده امکانات گسترش و تولید مسکن از سوی مردم و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در سیاست بازار رهن، وزارت راه و شهرسازی بر خانه دار شدن مردم از طریق پس انداز و وام به صورت توامان با یکدیگر تاکید دارد و این اقدام به سالم سازی بازار مسکن و امیدوار شدن سازندگان و تولیدکنندگان مسکن کمک زیادی می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت در نظر دارد مردم تا 50 درصد ارزش مسکن را وام دریافت کنند، گفت: شورای پول و اعتبار برای نخستین بار سقف وام مسکن تا سقف یک میلیارد ریالی برای خریداران عادی و یک میلیارد و 600 میلیون ریال برای زوجین شاغل خانه اولی ها افزایش داد و هدف اعطای وام تا 50 درصد ارزش ملک با این اقدام شورای پول و اعتبار در کشور محقق شد.

وی اهداف بعدی دولت یازدهم و وزارت راه و شهرسازی را کاهش نرخ سود تسهیلات و افزایش زمان بازپرداخت اقساط دانست و خاطرنشان کرد: بانک مسکن به عنوان بانک عامل اعطای این تسهیلات باید این دو فاکتور را نیز براساس مصوبه شورای پول و اعتبار در تسهیلات مسکن لحاظ کند.

مظاهریان این اقدامات را سبب ورود متقاضیان واقعی به بازار مسکن عنوان و کرد و گفت: در گذشته سوداگران مسکن را برای سفته بازی و سودآوری می ساختند در حالی که با مصوبات جدید شورای پول و اعتبار هدف مذکور در قانون اساسی مبنی بر حق هر خانوار ایرانی برای دسترسی به مسکن مناسب محقق خواهد شد. 

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید