دمای ایران تا ۱.۵ درجه گرم می شود/ تقدیر از هنرمندان زیست محیطی | اتاق خبر
کد خبر: 323294
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 05:49
هشدار ابتکار:
باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال حاضر ایران افزایش دمایی بین یک تا 1.5 درجه را تجربه می کند.

اتاق خبر - معصومه ابتکار در اختتامیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست که از دهم تا سیزدهم اسفند در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: از این به بعد باید برای همه فعالیت های خود رد پای کربن را تعریف کرده و یک سیاهی انتشار برای آن منتشر کنیم تا میزان کربن مشخص شده و برای کاهش آن اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و کنترل گرمایش زمین در اجلاس پاریس ایران به طور داوطلبانه 4 درصد مشروط و 8 درصد البته در صورت رفع تحریم ها برای کاهش انتشارگازهای گلخانه ای تا سال 2030 تعهد داده است چرا که تمامی کشورهای جهان باید نسبت به کاهش گازهای گلخانه‌ای تلاش کنند تا شاهد افزایش 2 درجه ای دمای کره زمین نباشیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید براینکه کاهش کربن یعنی کاهش آلودگی، گفت: باید در بخش اقتصاد، خدمات، صنایع و نفت رویکرد کاهش کربن را در فعالیت های خود اتخاذ کنیم تا هم پای جامعه جهانی برای جلوگیری از گرمایش زمین که آسیب های جدی بر روی منابع آب، کشاورزی، تنوع زیستی و حیاط وحش وارد شده کنترل و به شدت پیشگیری کنیم.

ابتکار افزود: هم اکنون کشور ما در حال تجربه کردن افزایش دمای بین یک تا 1.5 درجه است. وی بیان داشت: برای انطباق اقتصاد ایران با اقتصاد کم کربن باید مطالبه گری کنیم و فعالیت های کشور خود را با شرایط جدید، کمبود آب و گرمایش زمین و اصلاح الگوی مصرف برنامه ریزی کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تأکید براینکه صنعت ایران به سمت سبز شدن در حال حرکت است، گفت: در نمایشگاه امسال رویکرد تمامی واحدهای صنعتی و اقتصادی ایران بیانگر جدی شدن عملکرد این واحدها نسبت به بهبود شرایط محیط زیست بوده و گویا واحدهای صنعتی و اقتصادی کشورمان از شکل تشریفاتی و تفننی خود خارج شده و به محیط زیست ورود جدی پیدا کرده است.

وی در خصوص حضور هنرمندان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، ادامه داد: حمایت ویژه هنرمندان و حضور آنها را در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست قدر می دانیم چرا که این پیوندی ذاتی و طبیعی است و تلاش برای حفاظت از طبیعت و پیام گله‌آمیز آن از سوی هنر و رسیدن این پیام به گوش مخاطب شاید تأثیر گذار تر و زیبا تر باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره ارزیابی های خود از غرفه های پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، گفت: در 2 روز بازدید از غرفه ها نتیجه ارزیابی خود را خیلی مثبت اعلام می کنم و گویا ما روز به روز در حال پیشترفت در زمینه توجه به نوآوری ها، حرکت گروه های دانش بنیان و حضور سمن ها، نهادهای مردمی و محیط زیستی هستیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به موضوع اقتصاد سبز و نگاه تمام کشورهای جهان در عالی ترین سطح به محیط زیست اشاره کرد و افزود: در ترویج اقتصاد سبز کشورما به موضوع اقتصاد سبز و ترویج آن بسیار احتیاج دارد و هم اکنون توجه به فناوری های پاک و ملاحظات زیست محیطی از محورهای مهم توجه تمام دنیا محسوب می شود چرا که امروز کشورهای جهان در عالی ترین سطح می خواهند تصمیم بگیرند تا در مقابل تخریب محیط زیست ایستاده و از این اتفاق جلوگیری کنند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید