پیش‌بینی مشاوران املاک تهران از بازار مسکن سال آینده | اتاق خبر
کد خبر: 323384
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 21:14
اقتصادنیوز نوشت: با فرارسیدن سال جدید، آیا بازار مسکن تغییری می‌کند؟ به طور کلی وضعیت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟ برخی از مشاوران املاک نظرات خود را در این مورد بیان کرده‌اند.

اتاق خبر - با فرارسیدن سال جدید، آیا بازار مسکن تغییری می‌کند؟ به طور کلی وضعیت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟ برخی از مشاوران املاک نظرات خود را در این مورد بیان کرده‌اند.

یکی از مشاوران املاک در شرق تهران بیان کرد: به طور کلی تمامی ما دوست داریم که بازار مسکن در سال آینده رونق بگیرد زیرا رکود مسکن ضربه‌هایی به ریشه مسکن وارد کرده، اما برای ایجاد تغییر در این بازار باید راهکارهای دیگری را ارایه دهند چرا که از نظر من با بالا بردن وام مسکن نمی‌توانند تغییرات زیادی در بازار ایجاد کنند، چرا که این وام‌ها بازپرداخت سنگینی دارد و شخصی که وام را دریافت می‌کند باید دو برابر آن را پس داده و ماهیانه مبلغ زیادی را به عنوان اقساط پرداخت کند، به همین خاطر از این وام استقبال زیادی نمی‌شود و نمی‌تواند اثر مثبت چندانی در بازار ایجاد کند.

مشاور املاک دیگری گفت: تصویب وام 160 میلیون تومانی مسکن به طور قطعی در سال آینده اثرات مثبتی را در بازار ایجاد می‌کند، زیرا این وام ابتدا در بازار خانه‌های کوچک و ارزان‌قیمت جنوب شهر اثراتی را ایجاد کرده و به صورت تدریجی در بازار سایر خانه‌ها اثرات مثبتی را می‌گذارد و امیدمان این است که بازار مسکن در پایان بهار امسال کمی رونق بگیرد.

یکی دیگر از مشاوران املاک بیان کرد: از نظر من بازار در سال آینده هم تغییر چندانی نمی‌کند زیرا دولت راهکار جدی جهت خروج بازار مسکن از رکود را در نظر نگرفته است.

او در ادامه بیان کرد: اما تسهیلات بانکی همیشه از آن جهت که نقدینگی در بازار مسکن را افزایش می‌دهند مفید بوده و توانسته‌اند رونقی به بازار دهند، اما در رابطه با وام‌های جدید مسکن نمی‌توان گفت که تاثیر چندانی بر بازار خواهد گذاشت، به دلیل آنکه اقساط این وام‌ها زیاد بوده و از آن جهت که این وام 160 میلیون تومانی برای زوج‌های خانه اولی در نظر گرفته شده است، بنابراین قدرت پرداخت ماهانه بالای دو میلیون تومان قسط را ندارند.

مشاور املاک دیگری اظهار کرد: به گمان من بازار مسکن حداقل تا نیمه دوم سال آینده تغییری نخواهد کرد، زیرا تاکنون موضوعی که سبب خروج بازار مسکن از رکود شود مطرح نشده و تنها موضوع وام 160میلیونی مسکن به میان آمده که آن هم اثرات اندکی را در نیمه دوم سال آینده بر جای خواهد گذاشت.
22539

نظرات
ADS
ADS
پربازدید