انتخاب بازیگر برای بازی در نقش خواننده سرشناس با اعتراض روبه‌رو شد | اتاق خبر
کد خبر: 323386
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 21:32
خبرآنلاین نوشت: انتخاب بازیگران فیلم زندگینامه نینا سیمون خواننده و فعال اجتماعی سیاه‌پوست باز هم با اعتراض گسترده بازماندگان این خواننده روبه‌رو شد.

اتاق خبر - سازندگان فیلم زندگینامه «نینا سیمون» از زویی سالدانا بازیگر پرتوریکویی الاصل فیلم‌هایی مانند «آواتار» و «دزدان دریایی کارائیب» برای بازی در نقش نینا سیمون استفاده کرده‌اند. آن‌ها برای این کار مجبور شدند که پوست این بازیگر را به رنگ سیاه درآورند.

این عمل عوامل فیلم با انتقاد گسترده خانواده و بازماندگان نینا سیمون مواجه شده است. سال 2012 و پس از اعلام نام بازیگران فیلم دختر سیمون گفته بود که این بازیگر بهترین انتخاب برای بازی در نقش مادرش نیست.

به تازگی و پس از رونمایی از پوستر و تریلر فیلم انتقادات دوباره از سر گرفته شده‌اند. این فیلم از 22 آوریل اکران خواهد شد. این فیلم روی هشت سال پایان زندگی سیمون و رابطه او با مدیربرنامه‌هایش کلیفتون هندرسون با بازی دیوید اویلوو تمرکز دارد.

بسیاری از طرفداران نینا سیمون اعتقاد دارند که انتخاب یک بازیگر آمریکایی آفریقایی‌تبار برای ایفای این نقش مناسب‌تر بود. دختر نینا سیمون نیز گفته بود که ترجیح می‌دهد بازیگرانی چون ویولا دیویس و یا کیمبرلی الیس نقش مادرش را بازی کنند.

او در این باره گفته بود : «این بازیگران هر دو سیاه‌پوست هستند، که نه تنها رنگ پوست بلکه باقی مشخصات ظاهری یک سیاه‌پوست را دارند.»

سال گذشته، سالدانا نیز در این باره گفته بود : «من فکر نمی‌کردم که گزینه‌ای مناسب برای این نقش باشم، و می‌دانم که بسیاری با این حرف موافق هستند. اما در عین حال فکر نمی‌کنم که الیزابت تایلور هم از این نظر گزینه‌ای مناسب برای بازی در نقش کلئوپاترا باشد. برای یک هنرمند رنگ پوست و حتی جنسیت اهمیتی ندارد.»

آرون اورفیلد مدیر وب‌سایت سیمون در فیسبوک خود در این باره نوشت : «سازندگان فیلم این همه زمان صرف کردند تا به این نتیجه برسند؟ جایگاهی ویژه در جهنم برای این فیلم اختصاص یافته است.»

امسال مستند «چه اتفاقی افتاد خانم سیمون؟» درباره زندگی این خواننده نامزد جایزه اسکار شد.

منبع : بی‌بی‌سی / 3 مارس

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید