صادرات ایران به بلغارستان فقط 27 میلیون دلار! | اتاق خبر
کد خبر: 323602
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 00:53
اروپای شرقی از جمله بازارهای هدف صادراتی ایران به شمار می‌رود و کشورهایی همچون بلغارستان بازارهای مناسبی برای صادرات هستند که بر اساس آمار، حضور کالا و تجار ایرانی در آن چندان به چشم نمی‌آید.

اتاق خبر: در حالی 66 شرکت بلغار برای برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و بلغارستان دوشنبه (17 اسفند جاری) وارد ایران می‌شوند که بر اساس آمار، مجموع تبادلات تجاری ایران و بلغارستان در شش ماهه اول امسال فقط 27 میلیون دلار بود که سهم صادرات ایران در آن حدود یک چهارم این عدد بوده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ در حالی میزان صادرات ایران به بلغارستان به یک درصد از کل واردات این کشور از بازارهای جهانی نمی‌رسد که عمده اقلام وارداتی این کشور را نفت خام، نفت و روغن‌های حاصل از مواد معدنی قیری به صورت غیر خام، گازهای نفتی، ترکیبات دارویی، اتومبیل های سواری، دانه های کوچک و پودر آهن، چدن یا فولاد، دستگاه های تلفن، قراضه و ضایعات مس و تراکتور تشکیل می‌دهند.

می‌توان دید که در تعداد زیادی از این اقلام، ایران توان ارائه محصول رقابتی در بازار بلغارستان را دارد و این در حالی است که اغلب صادرات ایران به بلغارستان را محصولات غذایی و فرآورده‌های باغی تشکیل می‌دهد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید