نباید به دنبال ایجاد شکاف در لبنان بود | اتاق خبر
کد خبر: 323704
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 12:35
وزیر امور خارجه مالت در دیدار با همتای ایرانی خود:
وزیر امور خارجه مالت در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان از گسترش همکاری‌های دوجانبه استقبال کرده و ایران را کشوری اثرگذار در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی در دنیا دانست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، جرج ولا در دیدار امشب شنبه خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ضمن دعوت از وی برای سفر به این کشور گفت: با وجود اینکه کشور ما کوچک است اما همواره نقش موثری در عرصه بین الملل ایفا کرده و در تاریخ نیز به اثبات رسانده است که همواره طرفدار صلح و ثبات در دنیا است.

ولا با بیان اینکه اولین وزیر امور خارجه مالت است که به ایران سفر می‌کند گفت: در زمان حساسی به سر می‌بریم و پس از چندین دوره مذاکرات این اراده به وجود آمده و ما دیدیم که گفت‌وگوها و درک متقابل کمک زیادی در پیشبرد مذاکرات داشت. در هر صورت دید ما به آینده بسیار روشن است و شاهد بودیم که ایران در سیاست و اقتصاد تاثیر زیادی در دنیا دارد.

وزیر امور خارجه مالت با اشاره به ملاقات امروز خود با همتای ایرانی خود خاطرنشان کرد: این ملاقات امکان افزایش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف را از طریق ترکیب منابع در ایران ایجاد کرد و خوشبختانه زمینه‌های همکاری دو طرف از طریق گفت‌وگوها فراهم شده است.

وی ادامه داد: از طریق گفت‌وگوهای سیاسی که داشتیم توافق‌هایی حاصل شد.

ولا با بیان اینکه جولای سال گذشته نشان داد مذاکرات می‌تواند تاثیرات بسیار خوبی به دنبال داشته باشد افزود: ایران و مالت می توانند در حوزه ‌های کشتیرانی،‌ بانکی و بیمه همکاری‌های خوبی با یکدیگر داشته باشند و ما به عنوان عضوی از اعضای اتحادیه اروپا که ناظر مذاکرات در سطوح دوجانبه و با اعضای اتحادیه اروپا بودیم، می‌گویم که در شش ماه اول 2016 تحولاتی در اتحادیه اروپا به وجود خواهد آمد.

وزیر خارجه مالت همچنین اظهار امیدواری کرد که در دیدار با رییس جمهور کشورمان نیز بتواند درک درستی از وقایع منطقه پیدا کرده و در رابطه با مسائل دوجانبه با وی گفت‌وگو کند.

وی نیز در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تروریست خواندن حزب الله لبنان طی بیانیه‌ای که در شورای همکاری خلیج فارس صادر شده است گفت: لبنان طی سال‌های جنگ داخلی مقاومت بسیاری از خود نشان داده است و لازم است که امروز شاهد اتحاد بیشتری در این کشور باشیم.

ولا تاکید کرد: در نشستی در بروکسل با وزیر خارجه لبنان گفت‌وگو داشتم و متوجه شدم که این کشور نیز با آوارگان بسیاری مواجه است و نیاز به کمک‌های انسان‌دوستانه دارد. علاوه بر این حزب الله لبنان برای مدت زیادی در کابینه دولت حضور داشت و برای کمک به این کشور باید از طریق نهادهای قانونی اقدام کرد و به دنبال ایجاد شکاف در لبنان نبود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید