برگزاری دوره های MBA به منظور تربیت مدیران سازمان های غیر انتفاعی | اتاق خبر
کد خبر: 324116
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1394 - 14:55
نایب رئیس اتاق ایران در گفت و گو با اتاق خبراعلام کرد
پدرام سلطانی: اتاق ایران در تفاهمی با یکی از دانشگاه های معتبر دنیا قرار است دوره های NBA رابه منظور تربیت مدیران سازمان های غیرانتفاعی برگزار کند.

اتاق خبر- نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در رابطه با چگونگی تقویت تشکل های اتاق بازرگانی گفت: لازم است که تشکل های اتاق خدمات نوینی را برای اعضای خود تعریف کنند.  

پدرام سلطانی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: خدمات ارائه شده توسط تشکل ها، به این دلیل که اعضای تشکل از یک صنف خاص هستند نباید محدود به همان تشکل شود و همچنین تنها مباحث مربوط به خود را بازگو کنند.

وی با بیان اینکه موضوع مهم دیگر در بحث تشکل ها، تقویت بدنه نیروی انسانی است، اظهار کرد: عمدتا در کشور نیروی ماهر و آموزش دیده برای سازمان های غیرانتفاعی همچون تشکل های اقتصادی نداریم که باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود.

به گفته سلطانی؛ متاسفانه دوره آموزشی برای تربیت مدیران لایق برای اداره امور وجود ندارد. بدین ترتیب نیروی انسانی ورزیده در تشکل ها محدود است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تصریح کرد: همچنین ضرورت دارد که هیأت مدیره و مدیران ارشد تشکل ها به منظور تهیه و طرح مطلب مهارت های لازم را کسب کنند.

 وی گفت: متاسفانه تشکل های موجود در اتاق بازرگانی اطلاعات کافی از ابزارهای چانه زنی با دولت و سایر قوا را در دست ندارند تا بتوانند از طریق مذاکره حرف خود را به کرسی بنشانند.

سلطانی در پاسخ به این پرسش که چرا در بحث آموزش تشکل ها، فدراسیون ها وارد عمل نمی شوند، اظهار کرد: فدراسیون ها در کشور تازه تاسیس هستند و عمدتا از عمر آن ها بیشتر از یکسال نمی گذرد. بنابراین لازم است در خود اتاق دوره هایی به منظور آموزش مدیران برگزار شود.

 وی گفت: اتاق ایران در تفاهمی با یکی از دانشگاه های معتبر دنیا قرار است دوره های MBA را به منظور تربیت مدیران سازمان های غیرانتفاعی برگزار کند.

سلطانی در رابطه با بودجه تخصیص یافته به تشکل ها در اتاق گفت: بودجه مطابق با ماده 77 قانون برنامه پنجم توسعه به تشکل ها اختصاص پیدا می کند. همچنین شاهد هستیم که در سال 95 بودجه تخصیص یافته به تشکل ها رشد قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی و مجلس شورای اسلامی در 2 دوره گذشته همکاری خوبی داشته اند، گفت: مسیر همکاری اتاق با مجلس جاافتاده و به تعبیری نهادینه شده است.

سلطانی در رابطه با تحقق رشد 8 درصدی اقتصادی عنوان کرد: به نظر نمی رسد به این میزان از رشد در سال 95 دست پیدا کنیم. رسیدن به این مهم نیاز به سرمایه گذاری، نیروی انسانی ماهر، منابع مالی و همچنین فناوری لازم به منظور توسعه بنگاه های تولیدی دارد.

94106 ت 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید