تعیین نرخ بیمه شخص ثالث ۹۵ بعد از بررسی‌های کارشناسی | اتاق خبر
کد خبر: 324124
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 23:03
مدیرعامل بیمه ایران گفت: بعد از بررسی های کارشناسی و برآورد عملکرد بیمه نامه شخص ثالث در سال جاری برای نرخ سال آینده تصمیم گیری خواهد شد.

اتاق خبر: سید عباس حسینی امروز (دوشنبه)  در ارتباط با تعیین نرخ بیمه نامه شخص ثالث در صنعت بیمه با ابلاغ نرخ دیه 190 میلیونی برای سال آینده ، اظهار داشت: بعد از بررسی های کارشناسی و برآورد عملکرد بیمه نامه شخص ثالث در سال جاری برای نرخ سال آینده تصمیم گیری خواهد شد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ حسینی در ادامه با اشاره به اینکه پرونده بیمه توسعه بحران زیادی را برای صنعت بیمه ایجاد کرد، اظهار داشت: بر همین اساس شورای عالی بیمه اواخر پارسال مقرر کرد که اموال و دارایی های آن، به بیمه ایران منتقل تا از این محل مشکلات این پرونده بزرگ رفع شود.

وی ادامه داد: همچنین بیمه مرکزی دو هزار میلیارد ریال بابت پرداخت خسارت به زیان دیدگان این پرونده در اختیار بیمه ایران قرار داد ضمن آنکه به تدریج بیمه ایران نیز با ایجاد ساختارها، این پروژه سخت را که تداوم آن چالش ایجاد می کرد مدیریت کرد.

مدیرعامل بیمه ایران از آزادی شماری از زندانیان پرونده بیمه توسعه در هفته پایانی امسال و شب عید خبر داد و گفت: قرار است در یکی دو هفته پایانی سال، پرداختی تعدادی از زندانیان مربوط به بیمه توسعه انجام شود و آنها از محل منابع حاصله آزاد شوند.

حسینی با بیان اینکه اموال و املاک بیمه توسعه شناسایی و حدود 1500 تا 1600 میلیارد ریال سند اموال آن منتقل شده است، گفت: از محل پول دریافتی از بیمه مرکزی و منابع داخلی بیمه ایران تاکنون سه هزار و 800 میلیارد ریال در این پرونده وجه پرداخت شده است.

مدیرعامل بیمه ایران، ضریب نفوذ بیمه در دنیا را حدود 6.2 درصد در پایان سال گذشته اعلام کرد و گفت: این در حالی است که ضریب نفوذ بیمه در ایران 1.9 درصد است.

به گفته وی، بیمه ایران در 10 ماهه امسال 15 میلیون فقره بیمه نامه فروخته و 76 هزار میلیارد ریال مجموع درآمدها بوده که 10 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

حسینی متوسط سرانه بیمه ای در استان تهران را دو میلیون و 250 هزار ریال اعلام کرد و گفت: این بیشترین میزان سرانه بیمه در کشور است ضمن آنکه استان سیستان و بلوچستان با 350 هزار ریال کمترین سرانه بیمه ای را دارد.

مدیرعامل بیمه ایران از پرداخت 48 هزار میلیارد ریال خسارت در 10ماهه امسال خبر داد و گفت: این رقم 10 درصد افزایش داشته ضمن آنکه بررسی ها نشان می دهد 40 درصد صنعت بیمه کشور در اختیار بیمه ایران است.

وی، قرارداد بیمه مکمل درمان خانواده شهدا را از برجسته ترین اقدامات این شرکت درسال 94 دانست و گفت: باوجود تنگناهای مالی، حق بیمه های معوقه تامین اعتبار شده است.

حسینی درباره قرارداد بیمه حجاج نیز گفت: این طرح ملی بوده و در حادثه منا برای هر شهید 550 میلیون ریال غرامت پرداخت شده و اقدامات لازم در این زمینه همچنان در حال انجام است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید