اختلاف روسیه با غرب بابت گزارش آژانس بین‌المللی اتمی از ایران | اتاق خبر
کد خبر: 324472
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 02:19
منابع خبری از اختلاف روسیه با غرب پیرامون جزییات اطلاعات دریافتی از برنامه هسته‌ای ایران خبر می‌دهند و برخی کشورهای غربی دخیل در توافق با ایران آخرین گزارش آژانس اتمی را سطحی نامیده‌اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، منابع خبری از اختلاف روسیه با غرب پیرامون جزییات اطلاعات دریافتی از برنامه هسته‌ای ایران خبر می‌دهند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد‌پرس» در حالی‌که روسیه  و غرب بر اختلاف‌های موجود برای حصول توافق هسته‌ای بین ایران و گروه «1+ 5 » موافقت کردند ، اما اینک اختلاف‌ها بابت نحوه گزارش آژانس بین‌المللی اتمی درباره این‌که ایران به تعهداتش پایبند است یا خیر، اختلاف ایجاد شده است و در حالی‌که کشورهای غربی خواهان ارائه جزییات بیشتری هستند اما مسکو با این درخواست مخالف است.

«ولادیمیر ورونکو» رییس هئیت روسیه در آژانس بین‌المللی اتمی در این زمینه گفت: «از دیدگاه من این سندی(توافق) متعادل است اما برخی همکاران ما مایل به داشتن اطلاع جزییات بیشتری هستند.»

ورونکو افزود که دیپلمات‌های برخی کشورهای غربی بر این باورند آخرین گزارش فصلی آژانس مورخ 26 فوریه در زمینه وجود دیدگاه گسترده‌تر که  بر پایه آن به ایران نشان داده شود جهان مراقب این کشور بوده ، بسیار سطحی بود.

به گزارش این منبع خبری، چین در این زمینه با روسیه اشتراک نظر دارد و ایران نیز معتقد است گزارش اخیر آژانس بین‌المللی اتمی دارای جزییات زیادی بوده است. در این میان «یوکیا آمانو» دبیرکل آژانس بین‌المللی اتمی  بین جناح‌های موافق و مخالف درمانده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید