آمادگی هلند برای همکاری با ایران در زمینه های مختلف | اتاق خبر
کد خبر: 324476
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 02:42
دبیرکل وزارت خارجه هلند در دیدار روانچی اعلام کرد
دبیرکل وزارت خارجه هلند در دیدار معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به زمینه های گسترده همکاری بین تهران و آمستردام، از آمادگی کشورش برای همکاری با ایران در عرصه های مختلف خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، در دیدار خانم رنه جونز دبیرکل وزارت خارجه هلند با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان راه های توسعه مناسبات دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار مقام هلندی خاطرنشان کرد که زمینه های گسترده ای برای همکاری های دو کشور وجود دارد و ما آماده ایم در زمینه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران همکاری کنیم.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز از توسعه مناسبات دو کشور استقبال و تاکید کرد با توجه به توافقات برجام هیچ مانعی برای افزایش همکاری ها بویژه در زمینه اقتصادی وجود ندارد و افزود: خوشبختانه کشورهای اروپایی عزم جدی برای همکاری با ایران دارند و ایران نیز از روند مثبت توسعه مناسبات استقبال می کند.

در این دیدار همچنین آخرین تحولات منطقه ای به ویژه سوریه و یمن مورد بحث قرار گرفت.

یادآور می شود خانم رنه جونز دبیرکل وزارت خارجه هلند همچنین در طول اقامت خود در جمهوری اسلامی ایران با برخی دیگر از مقامات نهاد ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه دیدار کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید