نمونه دوم آزمایش دوپینگ لوچف هم مثبت شد | اتاق خبر
کد خبر: 324587
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 05:43
با مثبت شدن نمونه دوم آزمایش دوپینگ "الکسی لوچف"، او المپیک ریو را از دست داد و رکوردهای جهانی نیز دوباره به نام "حسین رضازاده" ثبت می‌شود.

 به گزارش اتاق خبر و به نقل از inside the games، الکسی لوچف، وزنه‌بردار فوق‌سنگین روسیه پس از اینکه در مسابقات جهانی آمریکا موفق به کسب مدال طلا شد، در 24 دسامبر 2015 نمونه اولیه آزمایش دوپینگش مثبت اعلام شد. اکنون نیز نمونه دوم این وزنه‌بردار مثبت شده است و به این معنی است که روسیه او را در المپیک ریو به همراه ندارد.

لوچف در مسابقات جهانی آمریکا در یک ضرب 211 کیلوگرم را ثبت کرد اما در دوضرب با 264 کیلوگرم رکورد جهانی که با 263 کیلوگرم در اختیار حسین رضازاده بود را، شکست. او همچنین با 475 کیلوگرم نیز رکورد مجموع جهان را نیز که قبلا رضازاده با رکورد 472 کیلوگرم در سیدنی به ثبت رسانده بود، شکست.

با این شرایط مدال طلای یک‌ضرب و مجموع جهان به لاشا تلاخاذه از گرجستان و مدال طلای دوضرب به سیم مرت از استونی می‌رسد.

هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تصمیم گرفته بود که اگر کشوری چهار نمونه مثبت دوپینگ داشت، یک سهمیه المپیک آن را کم کند و اگر تعداد نمونه‌های مثبت آن 6 یا بیشتر باشد، دو سهمیه المپیک از آن کشور کسر می‌شود.

با این حساب، روسیه با توجه به تعداد نمونه‌های مثبتش و این‌که دو سهمیه المپیک خود را از دست می‌دهد، در دادگاه عالی ورزش سعی دارد مانع اجرای این حکم فدراسیون جهانی وزنه‌برداری شود.

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید