رایزنی وزرای خارجه ایران و تایلند | اتاق خبر
کد خبر: 325002
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 08:57
وزیر خارجه کشورمان که در تایلند به سر می‌برد با همتای تایلندی خود دیدار و راه‌های گسترش مناسبات به ویژه در زمینه اقتصادی را مورد گفت‌وگو قرار داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که شب گذشته به منظور شرکت در نشست وزرای خارجه مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا و رایزنی با مقامات تایلند وارد این کشور شد، عصر امروز پنج‌شنبه به وقت محلی با دون پرامودوینای همتای تایلندی خود دیدار و در خصوص گسترش مناسبات به ویژه اقتصادی به رایزنی پرداخت.

«دون پرامودوینای» وزیر امور خارجه تایلند نیر اوائل بهمن سال جاری در رأس هیأتی به تهران سفر و با ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در آن دیدار مناسبات تهران و بانکوک را براساس احترام متقابل و مبتنی بر منافع مشترک خواند و گفت:  ایران آماده گسترش مناسبات 2 کشور در زمینه‎های سیاسی اقتصادی و فرهنگی است.

ظریف همچنین با تبیین نتایج برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و آثار گسترده آن در مرحله پساتحریم، تصریح کرد: بازار جمهوری اسلامی ایران می‎تواند نقش ترانزیت، تبادلات منطقه‎ای، صادرات مجدد، همکاری‎های چندجانبه، تقویت همکاری‎های کشاورزی، شیلات و آبزیان را برای شرکت‎های تایلندی ایفا کند.

وزیر امور خارجه به همکاری‎های سازنده تهران و بانکوک در مجامع بین‌المللی و منطقه‎ای اشاره کرد و آمادگی ایران را برای مشارکت فعال درچارچوب توسعه پایدار، همکاری برای صلح و ثبات و مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم اعلام کرد.

دون پرامودوینای وزیر امور خارجه تایلند هم در این دیدار روابط با ایران را بر اساس اصول احترام متقابل و منافع مشترک دانست و همکاری‎های هر چه بیشتر با جمهوری اسلامی ایران را با هدف تشریک مساعی بین‌المللی و منطقه‎ای خواستار شد.

وزیر امور خارجه تایلند به همراه هیأتی 50 نفره از بازرگانان و مقامات شرکت‎های تایلندی که خواهان شناسایی فرصت‎های تجاری در ایران بودند به تهران سفر کرد.

سفر ظریف به تایلند هم در ادامه سفرش به چند کشور آسیایی پس از اجرای برجام انجام می‌شود و در ادامه فردا شب به نیوزیلند و پس از آن به استرالیا خواهد رفت.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید