وضعیت آسیب‌های اجتماعی در برخی شهر‌ها «قرمز» است | اتاق خبر
کد خبر: 325104
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 14:23
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر:
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: آسیب‌های اجتماعی در برخی شهر‌ها و حاشیه شهرهای کشور به مرز هشدار و شرایط قرمز رسیده است.

اتاق خبر- رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: آسیب‌های اجتماعی در برخی شهر‌ها و حاشیه شهرهای کشور به مرز هشدار و شرایط قرمز رسیده است.

فرحناز رافع در جمع سمن‌های کشور‏ افزود: در سال ۹۴ بیش از یک هزار و ۷۰۰ پروژه محرومیت زدایی با مشارکت سمن‌ها به اجرا در آمده است.

وی ادامه داد: امروز در برخی از شهر‌ها و حاشیه شهر‌ها آسیب‌های اجتماعی در مرز هشدار است و باید برای رفع این مشکلات همه مسئولان وارد میدان شوند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: البته آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های دیگر همچون سلامت نیز دیده می‌شود. امروز ما شاهدیم در رانندگی در سوانح نیز درسال تلفات زیادی داریم و قشرهای آسیب پذیر نیز بیش از همه در خط مقدم این آسیب‌ها هستند.

وی با اشاره به رسالت جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر تنها در امداد و نجات خلاصه نمی‌شود‎ درهلال احمر فعالیت‌های بشردوستانه در راس امور قرار دارد.

رافع اضافه کرد: البته امداد و نجات بخش مهمی از وظایف هلال احمر را تشکیل داده است اما تلاش برای رفع آسیب‌های اجتماعی و کار فرهنگی از دیگر وظایف هلال احمر درسطح جهانی است.

وی تاکید کرد: ما در سازمان داوطلبان وجوانان فعالیت‌های فرهنگی را در دستور کار داریم و برای پیشبرد اهداف خود نیاز به کمک سمن‌ها داریم.

رئیس سازمان داوطلبان از تشکیل اتاق فکر برای تقویت ارتباط با سمن‌ها خبرداد و گفت: سال ۹۵ سال تعامل سازنده و همه جانبه سازمان داوطلبان با سمن‌ها به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی وبشردوستانه است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید