زمناکو در سالروز بمباران شیمیایی حلبچه به کردستان عراق می‌ر‌ود | اتاق خبر
کد خبر: 325120
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 20:44
به دعوت مقامات
در آستانه ۱۶ مارس سالروز بمباران شیمیایی حلبچه، به دعوت استاندار حلبچه و با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری مستند سینمایی «زمناکو» در کردستان عراق به نمایش درمی‌آید.

اتاق خبر- در آستانه ۱۶ مارس سالروز بمباران شیمیایی حلبچه، به دعوت استاندار حلبچه و با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری مستند سینمایی «زمناکو» در کردستان عراق به نمایش درمی‌آید.

عوامل مستند سینمایی «زمناکو» با حضور در مراسم ۱۶ مارس در کنار مردم کردستان عراق همراه با مردم و شخصیت های فرهنگی به تماشای این فیلم می‌نشینند.

گروه سازنده مستند «زمناکو» به دعوت عبدالله محمد عبدالوهاب استاندار حلبچه برای ادای احترام به قربانیان بمباران شیمیایی این شهر به کردستان عراق سفر خواهند کرد.

محمد شکیبانیا تهیه‌کننده و مهدی قربانپور کارگردان این فیلم در این مراسم حضور خواهند داشت.

این مستند قرار است از ۱۵ تا ۱۷ مارس (۲۵ تا ۲۷ اسفند) در سه شهر مرزی حلبچه، اربيل و سلیمانیه به نمایش در آید.

همچنین گروه سازندگان فیلم در برنامه زنده تلویزیونی شبکه «کردست» به جزییات درباره تهیه و تولید این فیلم صحبت خواهند کرد.

موضوع فیلم مستند «زمناکو» درباره کودکی است که در جریان بمباران شیمیایی حلبچه در روز ۱۶ مارس ۱۹۸۸ از مادرش جدا می شود و ۲۲ سال از زندگی اش را در ایران می گذراند.

«زمناکو» تندیس بهترین فیلم و بهترین پژوهش هفدهمین جشن خانه سینما و همچنین تندیس کارگردانی بخش شهید آوینی جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» را دریافت کرد و چندی پیش در بخش مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر مورد تقدیر قرار گرفت.

مستند «زمناکو» هم اکنون در گروه سینمایی «هنر و تجربه» علاوه بر تهران در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، کاشان و آبادان در حال اکران است و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید