تعامل علمی ایران با دانشگاه‌های معتبر جهان توسعه می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 325131
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 22:38
معاون وزیر علوم:
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعامل علمی ایران با دانشگاه‌های معتبر جهان توسعه می‌یابد.

اتاق خبر- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعامل علمی ایران با دانشگاه‌های معتبر جهان توسعه می‌یابد.

محمد روشن صبح جمعه در نشست با مسئولان دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که در شرایط پساتحریم باید مورد توجه قرار گیرد، توسعه فعالیت‌های علمی و دانشگاهی است که در این راستا برنامه‌های مهمی داریم.

وی از توسعه تعامل علمی ایران با دانشگاه‌های معتبر جهان خبر داد و اضافه کرد: در شرایط پسابرجام بر توسعه دیپلماسی علمی دانشگاه‌های ایران با سایر دانشگاه‌های منطقه و جهان تاکید شده است و زمینه حضور دانشمندان دیگر کشورها در ایران فراهم می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر لزوم هم‌افزایی در بخش علمی، بیان کرد: توسعه آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی یکی دیگر از برنامه‌ها در شرایط پساتحریم است.

وی با اشاره به اینکه در زمان تحریم برخی از کشورها از فروش تجهیزات به ما اجتناب می‌کردند، افزود: امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز شاهد تجهیز آزمایشگاه‌ها و همچنین نوسازی آنها باشیم.

روشن در ادامه از بررسی طرح آمایش آموزش عالی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و اضافه کرد: این طرح در راستای تقاضامحورشدن آموزش عالی حرکت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه توسعه دانشگاه‌ها باید بر اساس استانداردها صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: در صورتی که توسعه‌ها بر اساس استاندارد نباشد، به پیشرفت دست نخواهیم یافت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برنامه الحاق اموال منقول، غیر منقول، نیروی انسانی، دارایی‌ها، مسئولیت‌ها و تعهدهای مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش به وزارت علوم، گفت: امیدواریم در سال آینده شاهد تحقق این مهم باشیم.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید