شاخص کل بورس از ۷۹ هزار واحد عبور کرد | اتاق خبر
کد خبر: 325336
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 17:43
بازار سهام با پایان موعد دوره تسویه اعتباری کارگزاری‌ها و همزمان با افزایش امیدواری‌ها به بازگشایی نماد برخی خودروسازان در هفته جاری، با نماگرهای مثبت در آغاز معاملات امروز همراه شده است.

اتاق خبر: با آغاز معاملات امروز شنبه 22 اسفندماه 94 و در حالی که تنها 4 روز معاملاتی به پایان فعالیت تالار شیشه‌ای حافظ در سال 94 باقی مانده، با رشد دسته‌جمعی نماگرهای منتخب خود همراه شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛  تا لحظه انتشار این خبر شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با 882 واحد رشد به رقم 79 هزار و 194 واحد رسیده است.

شاخص کل هموزن نیز با افزایش 104 واحدی به عدد 13 هزار و 23 واحد دست یافته است. شاخص سهام آزاد شناور اما با 11.56 واحد افزایش عدد 90 هزار و 108 واحد را به نمایش گذاشته است. همچنین شاخص بازار اول در حالی با رشد 715 واحدی به رقم 55 هزار و 583 واحد دست یافته است که شاخص بازار دوم با 13.41 واحد افزایش عدد 172 هزار و 221 واحد را تجربه می‌کند تا این لحظه شاخص کل فرابورس (آیفکس) با رشد 2 واحدی به عدد 813 واحدی رسیده است. هم اکنون گروه‌های پیشروی بازار، بانک‌ها،‌خودرویی‌ها و قطعه‌سازان، تجهیزاتی‌ها، شرکت‌های معدنی و فولادی و برخی تجهیزاتی‌ها هستند که در این میان نزدیک شدن مجامع برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری و موعد تقسیم سود باعث شده تا در گروه‌ سرمایه گذاری‌ها نیز تکاپوی خریداران سهام به خوبی لمس شود.

پس از افت و خیز قیمت سهام در هفته گذشته و با پایان موعد تسویه معاملات اعتباری کارگزاری‌ها، همسو با انتشار خبرهای امیدوارکننده در کشور چین، باعث شده تا بازار سهام در واپسین روزهای باقی‌مانده تا پایان فعالیت امسال خود در سال 94، با رشد قیمت سهام در گروه‌های بزرگ اغلب شاخص‌ساز بازار روبرو باشد.

در عین حال انتظار برای بازگشایی نماد معاملاتی برخی شرکت‌های خودروساز بزرگ بازار از جمله گروه سایپا و رشد قیمت سهام شرکت‌های تابعه آن با توجه به برنامه افزایش سرمایه بیش از صد درصدی سایپا، باعث شده تا بازار به گروه خودرویی‌ها نیز نظر داشته باشد.

به طور سنتی بازار هر ساله در روزهای پایانی سال، شاهد رشد قیمت سهام در گروه انفورماتیک، غذایی، برخی شرکت‌های بیمه و شرکت‌های کوچک پتروشیمی در کنار برخی دارویی‌هاست. هم‌اکنون شرکت‌های قطعه‌سازی و تجهیزاتی نیز در کنار دوقلوهای سنگ‌آهنی، تلاش می‌کنند تا خود را در کنار این فهرست سنتی قرار دهند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید