صنعت دفاعی به بهترین نحو معرف اقتدار و عزت ملی شده است | اتاق خبر
کد خبر: 325441
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1394 - 11:34
حجت‌الاسلام قندهاری:
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: با تلاش و هماهنگی رسانه های گروهی و مسئولین روابط عمومی وزارت دفاع و سازمان های تابعه، صنعت دفاعی به بهترین نحو معرف اقتدار و عزت ملی شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین قندهاری در جمع مدیران روابط عمومی های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت توجه و اهتمام به جایگاه، نقش و مسئولیت روابط عمومی در کشور به خصوص نیروهای مسلح احساس می شود، افزود: تهاجم همه جانبه دشمنان قسم خورده نظام اسلامی در قالب جنگ نرم  به این دلیل است تا نظام جمهوری اسلامی و پیشرفت‌های خیره کننده آن را تا آنجا که امکان دارد از چشم جهانیان مخفی کرده و اقتدار روزافزون و جایگاه تاثیرگذار ایران اسلامی را در سطح منطقه و جهان  تضعیف و تخریب کند.

وی با بیان اینکه دشمنان برای اجرای این سناریو و پروژه خود از هیچ کوششی و هیچ ابزاری دریغ نمی کنند، اظهار داشت: دشمن با رسانه های خود به عنوان بهترین ابزار برای دست یافتن به این آرزوهای واهی تلاش می کنند.

قندهاری مسئولین روابط عمومی را سرداران عرصه فرهنگی در مقابله با تمامی شیطنت ها و دشمنی ها دانست و تصریح کرد: روابط عمومی ها با عزمی جزم و همتی والا و توکل به خداوند متعال و نصب العین قرار دادن تدابیر و رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا شبانه روز و مردانه  در تلاشند تا با برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی غنی و اطلاع رسانی آن، این دسیسه ها را یکی پس از دیگری نقش بر آب کنند و چه زیبا مقام معظم رهبری در باب اهمیت حوزه روابط عمومی می فرمایند «روابط عمومی بهترین نمایانگر اوضاع داخلی وزارتخانه از یک سو و از سوی دیگر منعکس‌کننده چگونگی مسایلی است که در آن نهاد می‌گذرد».

وی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که می فرمایند «اینکه بسیاری از اخباری که به رسانه‌ها داده می‌شود از طریق روابط عمومی انجام می‌گیرد و باید از افراط و تفریط دور باشد، در عین حال مسئولان در تنظیم خبر و در زمینه ارایه خبر مسئول هستند» ادامه داد: مسئولان روابط عمومی باید بیش از پیش به کیفیت اخبار توجه کرده و کمیت را ملاک فعالیت قرار ندهند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع خطاب به مسئولان تبلیغات و روابط عمومی ضرورت آشنا شدن با ماموریت، قابلیت و ظایف روابط عمومی و تبلیغات را مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیران این عرصه می بایست هر چه بیشتر با حوزه های تخصصی و تکنولوژی و فناوری های روز این دو حوزه مانوس باشند.

قندهاری با بیان اینکه تعامل با رسانه های گروهی باید براساس ضوابط و مقررات به ویژه دستورالعمل انتشار اخبار نیروهای مسلح باشد، خاطرنشان کرد: تمام فرآیند انتشار اخبار در وزارت دفاع می بایست با رعایت پیوست امنیتی و ملاحظات حفاظتی صورت گیرد چرا که همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند وزارت دفاع حساس ترین نقطه نظام اسلامی است.

وی تعامل منطقی، صحیح و کاربردی با مدیران، مسئولین و فرماندهان ارشد وزارت دفاع را از ضروریات حوزه روابط عمومی دانست و گفت: مدیران ارشد وزارت دفاع می بایست به توانمندی های مسئولین روابط عمومی اطمینان پیدا کنند تا اطلاع رسانی درست و سریع صورت گیرد.

حجت الاسلام قندهاری تاکید کرد: اهمیت و حساسیت اخبار حوزه دفاعی وزارت دفاع می طلبد که روابط عمومی وزارت دفاع با توجه به رسالت قانونی و ذاتی خود همانگونه که فرماندهی معظم قوا انتظار دارند، به عنوان سخنگو و مرجع رسمی اعلام مواضع وزارت دفاع به فعالیت خود با دقت و سرعت انجام وظیفه کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه بحمدالله رسانه ها با تعامل و ارتباط صمیمانه و تنگاتنگ با روابط عمومی وزارت دفاع به نحو شایسته به وظیفه خطیرشان عمل کرده اند، گفت: امروز شاهدیم که علی رغم تلاش های دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی، با تلاش و هماهنگی رسانه های گروهی و مسئولین روابط عمومی وزارت دفاع و سازمان های تابعه، صنعت دفاعی به بهترین نحو معرف اقتدار و عزت ملی شده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع انتشار اخبار اقتدارآفرین، عزت بخش و دشمن شکن حوزه صنعت دفاعی به شکل صحیح، دقیق و به موقع را از الزامات حوزه اطلاع رسانی دانست و تاکید کرد: انتظار است تصویری منزلت آفرین از وزارت دفاع در رسانه های گروهی منعکس شود.

پیش از سخنان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی عقیدتی وزارت دفاع، معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع گزارش مختصری از اهم فعالیت های روابط عمومی، تبلیغات، قرآن و نماز، هنری و انتشارات ارائه کرد و گفت: روابط عمومی وزارت دفاع امروز نقش ویژه ای در انعکاس مطلوب اخبار صنعت دفاعی ایفا می کند.

در این مراسم سرهنگ داود عبدی مدیر کل روابط عمومی وزارت دفاع نیز با بیان فعالیت های حساس این حوزه در راستای افزایش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی در برابر دشمنان قسم خورده علیه نظام اسلامی اظهار داشت: روابط عمومی سازمان های تابعه وزارت دفاع برآنند با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تحت یک نظام منسجم به مأموریت های خطیر خود عمل کنند.

در پایان این مراسم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران دفاعی خبرگزاری‌ها تجلیل کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید